İstanbul’da ahzüita dolayısıyla trafik yoğunluğu oluştu

İstanbul’da alışveriş nedeniyle trafik yoğunluğu oluştu

İSTANBUL – İstanbul Senede ayrımsız posta yapılan iri indirimlerden sezmek talip vatandaşlar AVM’lere akın etti. İstanbul’da ahzüita yoğunluğundan muhit gelişim yokuş saatinde trafik yoğunluğu oluştu. Oluşan trafik dron ile havadan görüntülendi.

Devlet genelinde “Söylence Kasım”, “Yetişkin Cuma”, “Efsane Cuma” ve farklı isimlerle yapılan tenzilat kampanyaları zaman itibarıyla başlaması zımnında AVM önlerinde gidiş geliş yoğunluğu oluştu. İş çıkışı saatinin eklenmesiyle gelişigüzel trafik ara sıra noktalarda kilitlendi. Oluşan gidiş geliş yoğunluğuysa dron ile havadan görüntülendi.

“Çok çok trafik var”

Etraflı süredir trafikte olan Muhammet Kaya “Çok aşkın trafik var. Normalde bu kadar olmuyordu. Yolumu değiştirip art yoldan geldim. 1 saattir burada yoldayım” dedi.

“Kısaca iki buçuk saattir yoldayım”

Metro çalışmalarının trafiği etkilediğini dile getiren Cahit Arslan “Metrolar 5 yıldır bu şekilde. Kimesne aynı özdek demiyor amma bu saatte ve sabahları bilcümle böyle oluyor. AVM’ye gidiyorum. Yaklaşık iki buçuk saattir yoldayım” şeklinde konuştu.

“İstanbul’da seçme yolda ve saatte trafik pahal”

Trafiğin gelişigüzel zamanki kabilinden ciddi olduğunu anlatan Deniz Akyapı “Gelişigüzel akşam ezanı bu güzergahı kullanıyorum. İstanbul’da seçme yolda ve saatte gidiş geliş ağır sıklet. Bu durumun zir bina ile çözülebileceğini düşünüyorum” dedi.

Share: