İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi işbirliği yapacak

İstanbul Milli Terbiye Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi ortada öğretmenlere lisansüstü bindi sağlanması için “Öğretmenlerin Mesleksel Gelişiminde Üniversite İşbirlikleri Protokolü” imzalandı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, iş birliği protokolüne Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aldanmaz ile İl Milli Terbiye Müdürü Uzun Kalem imza attı.

Protokolle bulunan olan tezli, tezsiz faziletli lisans, doktora ve uzaktan faziletli lisans programlarında öğretmenler amacıyla kolaylaştırıcı unsurlar devreye girecek.

İmza töreninde mütekellim Musannif, “Eğitimin, değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarma etmek, bereketli ve erdemli insanlar iaşe etmek üzere elimizdeki bildirme muhteşem imkanlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleksel gelişimlerine yardım sağlamak amacıyla yaptığımız işbirliğinin çok balaban bir önemi ve desteği var.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenliğin hayat boyu ve daim öğrenmeyi gerektiren benzeri patika olduğunu kaydeden Yazıcı, bu nedenle öğretmenlere sağlanan gelişigüzel katkının bu ülkenin fena hâlde geleceğine aynı envestisman olduğuna inandıklarını aktardı.

Marmara Üniversitesi Rektörü Kurt ise “Zer öğretmenlerimize mesleksel eğitim ve tedris faaliyetleri üzere cemi desteğimizi vereceğimizi terennüm etmek isterim. ‘Geleceği inşa eden öğretmenlerimizle Bakanlığımızın çizmiş olduğu bu yolda emin adımlarla ahali birliğiyle yürüyeceğiz.’ diyoruz. Sayın Bakanımıza bu yolu açtığı üzere çok teşekkürname ediyoruz. İşbirliğimizin şiddetli olmasını diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Share: