İNŞAAT SEKTÖRÜ CANLANDI; KAPI IÇKI ÜRETİCİLERİ İÇ PAZARA YÖNELDİ

Cumhuriyet tarihinin yeryüzü şişman toplumsal basamak projesi ‘İlk Evim, İlk İşyerim Projesi’nin inşaat sektörünü canlandırdığını belirten Proplastpvc NAN Umumi Heyet Başkanı Onursal Kocatepe, ‘Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerçekleşen şişman bölük hamlesinin daha düzgün ayrımsız yere ulaşması ve sunacağımız nitelikli ürünlerle ev sahibi olacak kişilerin bahtiyar olabilmesi üzere esasen çöz piyasaya girmeye karar verdik’ dedi.

Cumhuriyet tarihinin sunma balaban içtimai bölük projesi olarak Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle 13 Eylül’de detayları açıklayan ‘İlk Evim, İlk İşyerim Projesi’ serencam yıllarda inşaat sektöründeki durgunluk nedeniyle ihracata yönelen domestik firmaların, yeniden bağırsak pazara dönüşünü sağladı. Avrupa standartlarındaki ürünleriyle 20 yıldır Almanya’ya dış satım gerçekleştiren Proplastpvc ZIYAN ETMEK, 10 sene aradan sonra inşaat sektöründe yaşanan hareketlilikle alay malay Prowin markasıyla yeniden iç piyasaya yöneldiğini açıkladı.

‘SOSYAL KONUTLARA ŞIŞMAN ARZU VAR’

Sosyal bölük projesine haddinden fazla şişman murat olduğunu tamlayan Proplastpvc KAZANÇ Umumi Heyet Başkanı Fahri Kocatepe ‘Yaklaşık 20 yıldan bu yana Avrupa Birliği ülkelerine husus ve kadeh tedarik fail tıpkı Türk firmasıyız. Almanya ilkin girmek amacıyla sektörü domine ediyoruz. Müteşebbis ve sanayici benzeri Türk hisse senedi insanı yerine memleketimize doğru, kaliteli ve güvenceli ürünleri ulaşmak, Avrupa’daki deneyimimizi Türkiye’ye aktarmak istiyoruz. Dolayısıyla Türkiye’bile Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerçekleşen toplu göz hamlesinin henüz düzgün aynı yere ulaşması ve sunacağımız birinci sınıf ürünlerle familya sahibi olacak kişilerin daha mutlu olabilmesi amacıyla gene çöz piyasaya girmeye değişmeyen verdik. İç piyasaya amade, sertifikalı ve Avrupa standartlarındaki husus, pencere ürünlerimizi sunmak istiyoruz’ dedi.

ALMAN-TÜRK TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİM

Onursal Kocatepe, Prowin’in 25 yılı çok tecrübesiyle müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda PVC profil, pencere, açık oturum, konu ve ALU-PVC konu ürettiğini Prowin’in hem bağırsak hem üstelik dış bina pazarına hitap ettiğini söyledi. Kocatepe, ‘Alman – Türk teknolojisini kullanıyoruz. Avrupa standardında üretim yapıyoruz. Yeğleme edilen ürünlerimiz ile 20 yıldır Almanya pazarındayız’ diyerek konuştu.

‘PENCERELERİN YILDA BİR BAKIMLARINI YAPIYORUZ’

Prowin’in temel anlamda biricik başlık ve içki markası olduğunu vurgulayan Kocatepe, ‘Türkiye’de içki markası diye bildiğimiz çoğu ürün aslında bire bir profil markası. Bitmiş, garanti belgeli ve standartlara haiz ayrımsız ürünü bulmakta çok zorlanıyoruz. Dolayısıyla ürünleri zat şirketimizde Avrupa’üstelik yaptığımız üzere münteha tıpkısı im namına vermeyi taaddüt ediyoruz. Pencerelerin ısı yalıtımını ve güvenliğini de sağlaması gerekiyor. Bunun gerçekleşebilmesi için birlikte yılda tıpkı bakımlarının yapılması ve garanti belgesinin dışında tıpkı servisinin olması gerekiyor. Biz, bunu sağlayabilen tıpkısı şirketiz ki akıbet 20 yıldır Avrupa’da yaptığımız bu. Avrupa’bile gösterdiğimiz deneyimimizi ülkemize dahi yansıtmak istiyoruz. Çünkü aldığınız ürünün karşılığını görmeniz sunma yetişkin özdek’ şeklinde konuştu.

‘SEKTÖREKİ IŞARET KAOSU BİTMELİ’

Prowin’in mecmu bütünleşmiş istihsal hattına eş olduğunu tamlayan Kocatepe şunları söyledi:

‘Bizim özge şirketlerden ayıran bildirme şişman farkımız tam bütünleşmiş aynı fabrika olmamız. Bu fabrikaya nısıf mamul değil olmamış yön giriyor; PVC incelmemiş maddesi girip, çıktığı zaman benzeri ürüne dönüşüyor. Üretmiş olduğumuz bap ve cam üniteleri, profil, kadeh, aksesuar, conta kadar elementlerden oluşuyor. Bunlar fabrikamızda, zat bünyemizde üretildiği için hepsinin garanti belgesi bizim üzerimizden geçiyor.

Ürünlerin en son bitirilmiş münhal tam kendiliğinden robotlarda yapıldığı için bitmiş kitap müşteriye ulaştığı devir tamamen sertifikalı ve garanti belgesi altında oluyor.?

‘ÜRÜNLERİN ÇEVRECİ OLMASI GEREK’

Almanya’ya 20 yıldır ihracat yaptıklarını, Alman aksiyon ortaklarının ve Avrupalı tüketicilerin ürünlerinden övgüyle bahsettiğini anlatan Kocatepe şöyle devam etti:

‘Üretimimiz Avrupa kriterlerine akla yatkın yapılıyor. Ürünlerimizde çevreci kabak maddeler kullanıyoruz. Doğaya ve insana kötülük isnat etmek istemiyoruz. Hem yeşil erke açısından hem adam sağlığı açısından hem de düşüncesiz transformasyon açısından ağız ağıza yeşil sertifikaya sahibiz. Almanya’ya sattığımız erdemli kalite ve standarttaki ürünler bundan böyle bağırsak piyasada dahi alıcıyla buluşacak. Tüketiciler Prowin markasını güvenle alıp kullanabilir.’

‘TÜRKİYE ÇABUCAK KAPI PENCEREDEN YÜZDE YİRMİ ENERJİ TASARRAFU SAĞLAR”

Prowin tüketicinin birlik beklentilerini karşılayacak teknolojiye ehil olduğunu ve Gebze Tevhit Uran Bölgesi’ndeki fabrikada üretildiğini aktaran Onursal Kocatepe, tüketicinin özen etmesi müstelzim hususları da şöyle sıraladı:

‘Türkiye’bile yapacağımız yeryüzü büyük madde tasarruftur. Ne eyvah kim Türkiye’da pencereler fasıla kapatan bir birim namına görülüyor. Amma pencerelerimizin ısı yalıtımı ve asayiş katsayısını sağlaması geçişsiz ki teshin evet da soğutma giderlerimizi aşağıya çekebilelim. Ayrımsız binanın yapısal ömrü 50 yıldır. ve bu süre boyunca binanın tasarruflu çalışabilmesi amacıyla sunu koskocaman etkenlerden biri birlikte kapı ve penceresidir. Hele binalardaki genişlik nazik ısı kaybı pencerelerden oluyor. Avrupa’da pencerelerimizi ısı yalıtımı ve asayiş katsayısı ile satıyoruz. Türkiye’üstelik birlikte tüketicilerin pencerelerini buna bakarak ellerinde tutmalarını istiyoruz. Isı yalıtımı ve asayiş katsayısı ile yüzde 20’ye andıran ısı kaybını engelleyebiliyoruz. Vermiş olduğumuz garanti belgeleri ile bile pencerelerin bakımını yapıp ısı yalıtımı katsayısını sürdürebilmesini sağlıyoruz.’

Share: