HAYATINI KURTARAN KÖPEK ‘CAN DOSTU’ OLDU

BOLU’da, kasaplık eden Mehmet Aşkar’a, kestirmece 1 yıl önce dükkanının uğrunda otomobil çarpacağı sırada, arada bir beslediği çıkmaz köpeği paçasından çekerek kurtardı. Hayatını kurtaran köpekle Mehmet Aşkar beyninde hukuk başladı. Aşkar, herhangi bir bölüm dükkana mevrut köpeğe ten verip besliyor.

Bolu’da Denizköpüğü Mahallesi’nde hunharlık eden Mehmet Aşkar, 1 sene geçmiş dükkanının önündeki yolda kaza tehlikesi geçirdi. Aşkar’a tıpkısı makine çarpacağı tam, ara sıra beslediği ayrımsız sokak köpeği onu paçasından çekerek kurtardı. Hayatını kurtaran köpekle Mehmet Aşkar ortada dostluk başladı. Gelişigüzel zaman dükkana mevrut köpeğe ten verip besleyen Aşkar, köpekle arkadaşça yazar dertleştiğini ve kendisini dinlediğini söyledi.

Mehmet Aşkar, köpeğin dahi kendisini sevdiğini rapor ederek, “arada bir gelirdi. Kimi Zaman ten veriyordum. Bire Bir gün kapıda bekliyordu. İnsanları huzursuz etmesin diye niteleyerek kızdım. Sonradan paketleri aldım telaşla otoparktaki araca kovmak için hızlıca götürürken, pantolonumdan tuttu ve çekti. Ego dahi başkasının poşetine niye sulanıyon dedim. O anda anladım ki cebin yönden mevrut kurgu bana çarpmasın diye tutmuş beni köpek. Ondan sonra dostluğumuz başladı.” dedi. Herhangi Bir bölüm gelen köpeği beslediğini belirten Aşkar, “Seçme dönem dirimlik ben buradan noksan kilo vücut veririm. 1 hafta 10 gündür alımlı aynı köpekle arkadaşı var onunla geliyor. Yarısını kendi vadi, değişik yarısını arkadaşı kayran. Ara Sıra dertleşiyoruz. Ruhen ve vücuduyla seviyor beni. Benim söylediğimi anlıyor. İnsanları rahatsız etmiyor. Kedileri dahi tasalı etmiyor. Haddinden Fazla akil bir hayvan. Anlaşıyoruz, iyi hoşuma gidiyor. Ego hayvanları elhak severim.” diye konuştu.Share: