Boluspor, Pendikspor maçının hazırlıklarını sürdürdü

Spor Pupa 1. Küme takımlarından Boluspor, 4 Eylül Aksata günü Pendikspor’a misafir olacağı 4. hafta maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde ustalık direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana koşun ve bar çalışmasıyla başlandı.

Teknik ve taktik ağırlıklı mesai tay tay arabası Bolu ekibi, esneme hareketleriyle idmanı tamamladı.

Karafırtınalar, ati maçlardan umutlu

Gazetecilere açıklamada mevcut Sait Karafırtınalar, ayrımsız sezonda yaşayabilecekleri olumsuzlukların hepsini Altınordu karşılaşmasında yaşadıklarını belirterek, “Geri kalan 2 haftaya baktığımızda üstelik 2 kırmızı anaç, 60-70 dakika 10 hayat oynadık. Bana bakarak evvel 3 haftada tam mevsim yaşayacağımız şanssızlıkları yaşadık. Umarım hakeza kalır.” dedi.

Yaşanan umum olumsuzluklara karşın işin iyicene tarafına baktıklarını belirten Karfırtınalar, “Atık haddinden fazla fena hâlde tıpkısı gol var. Ondan sonra rakibe verilmeyen pozisyonlar, girdiğimiz pozisyonlar var. Değerlendirseydik maçı belki üstelik 5-1 kazanabilirdik. Maça çokça çok takılmayacağız. Buradan gür şeyleri alıp, önümüzdeki Pendik maçına odaklanacağız.” diye niteleyerek konuştu.

“Mücadeleyi gelişigüzel devir sahada göstereceğiz”

Tecrübeli teknik adam, Pendikspor’un haddinden fazla mebzul ayrımsız bando olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Gençlerbirliği maçını kazandılar. Pendikspor üstelik başat ve bu ligin gani takımlarından tıpkısı tanesi. Bilcümle hazırlığımız o karşılaşma amacıyla. bundan sonra konsantrasyonumuz o yönde. Güçlü bire bir maça gidiyoruz. Oradan dahi inşallah puanlarla döneceğiz diyerek düşünüyorum. Dediğim kabil tığ berabere kaldığımızda üzüldüğümüz bir maçı neredeyse kaybediyorduk. Haddinden Fazla dahi üzerinde durmamak geçişsiz. Ceza Atışı kaçar, konum kaçar, bunlar futbolda olan şeyler. Futbolun filhakika iyicene tarafı burası.”

Boluspor’un oyun anlamında aynı eksiği olmadığına dikkat calip Karafırtınalar, “Güç ve hikmet anlamında baktığımızda çabucak nüsha yönünden belirgi alamadık. Genişlik kısa zamanda bunu dahi lehimize çevireceğiz inşallah. Tabur çok detaylı. Çok dolgunca maçlarımız da olacak, zaman zaman de kaybedeceğiz. Ancak tığ o mücadeleyi seçme zaman sahada göstereceğiz. Ego onun sinyallerini bu hafta verdiğimizi düşünüyorum. Taraftarlarımıza de 90 zaman bizi destekledikleri üzere teşekkürname ediyoruz. Biz dahi onları inşallah sunu güdük zamanda ödüllendireceğiz.” şeklinde konuştu.Share: