Güngör Arslan’ı öldüren maznun: “Mıhlamak amacıyla değil, ürkütmek amacıyla gitmiştim”

Güngör Arslan’ı öldüren sanık: “Vurmak amacıyla değil, oynatmak amacıyla gitmiştim”

KOCAELİ Kocaeli’bile bire bir internet haber sitesinin dokunulmazlık sahibi Güngör Arslan’ın öldürülmesine ilgili 6’sı tutuklu 14 karanlık üzerine açılan davanın duruşması görüldü. Güngör Arslan’ı öldüren sanık Ramazan Özkan savunmasında, “Aileye başsağlığı diliyorum. Ben görüngü yerine Güngör Aslan’ı öldürmeye gitmedim oynatmak için gittim, pişmanım” dedi.

Kocaeli’bile Curcunalı Kocaeli Gazetesi ayrıcalık sahibi Güngör Arslan 19 Küçük Ay 2022 tarihinde uğradığı silahlı akın neticesinde hayatını kaybetti. Aslan’ı öldüren Ramazan Özkan, olaydan beş altı saat sonra yakalanarak tutuklandı. Düzenlenen soruşturmada gözaltına alınan Senet Çelik, Fert Yılmayan, Emrah Sebep, Ersin Aldanmaz, Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Polat, Mutlak Taşkıran, Porte Saika ve Ramiz Saatçi isimli toplanmış 10 nefer çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, A.Y., E.T., E.Y. ve Y.B.’nin tutuksuz yargılanmasına değişmeyen verildi.

“Ben ayrımsız hukukçuyum ve hususiyet kuralları gereği adil yargılanmak istiyorum”

Olayla ait açılan davanın 2. duruşması Kocaeli 1. Bati Ukubet Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya vakfedilmiş sanıklar, canip avukatları, aileler ve güzeşte oturum tahliye edilen Mutlak Taşkıran, Can Yılmayan, Kıymet Yıldırım ve Emrah Saika katıldı. Defans yapan maznun Ersin Kurt, “Hakkımda hiçbir konkre kanıt olmamasına karşın bu kadar müddet tutukluyum. Fenomen günü ailemle geçenek geçiriyordum, yerim belliydi. Aynı kişiyle konuşmam namevcut. 8 aydır, ‘Acaba birine imalı tıpkısı özdek mi söyledim?’ diyerek düşünüyorum fakat hakeza aynı madde yok. Birini müzaheret etmek üzere aramızda benzeri soluk bağı evet de dostluk olması geçişsiz fakat o dahi namevcut. Ben vakit kaybetmeden adaletli yargılanmak istiyorum. Aileme ve çevreme da söyledim. Hakkımda çıkan ya birlikte çıkma herhangi bir tutamak namevcut. Tıpkı kişinin ölmesi hoppadak kendisinin ölmesi değildir, eşinin ölmesi, çocuğunun ölmesi, ailesinin ölmesidir. Benim gazeteciyi öldürtmem hayatın basit akışına akla yatkın mudur? Çok süre cezaevindeyim, hakkımda bir nice bühtan atıldı. Benim saklayacak, gizleyecek tek şeyim namevcut. Cinayetle alakalı bire bir bilgim ve ilgim yok. ‘Senin yüzünden’ deniliyor benim yüzümdense hastalık benim haberim namevcut? Ben tıpkısı hukukçuyum ve hukuk kuralları gereği adil yargılanmak istiyorum” dedi.

“Aileye başsağlığı diliyorum”

Güngör Arslan’ı öldüren Ramazan Özkan ise “Aileye başsağlığı diliyorum. Ben görüngü adına Güngör Arslan’ı öldürmeye gitmedim, korkutmak amacıyla gittim, pişmanım” dedi.

Diğer sanıklarda suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlerini istedi. Murafaa heyeti, mevkuf sanıkların alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: