Giresun Güvenlik Müdürü Recep Güzelyazıcı, yandaş grubu temsilcileriyle bir araya geldi

Giresun Itimat Müdürü Recep Güzelyazıcı, Polisevi’nde basın mensupları ve lehtar grubu temsilcileriyle ayrımsız araya geldi.

Serencam haftalarda bazen ayak topu müsabakalarında yaşanan olaylara değinen Müdür Güzelyazıcı, statlarda bu soy olayların yaşanmaması hesabına taraftar gruplarının elan dikkatli olması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu.

Giresunspor’un şehrin sunma cesim markası olduğunu dile getiren Güzelyazıcı, “Şurada akıbet 12 hafta kaldı. Bu takımın ligde kalması lazım. Bu takımın şehre verdiği haddinden fazla özdek var. Giresunspor bu şehrin markasıdır. Hep bu arada halk birliğiyle bu markaya kara getirmeden yürümemiz geçişsiz. Bu mızıka inşallah ayağa kalkar ve bu sene Süper Lig’da devam kıymetiharbiye” dedi.

Statlarda politik olayların yaşanmasına cevaz vermeyeceklerini tamlayan Güzelyazıcı, şunları söyledi:

“Talih aynı intihap atmosferine girdi. Son tıpkısı haftadır hangi olduğunu anlayamadık. Bu seçim işlerini statlara sokmaya başladılar. Ülkeyi yönetecekler masraflar, çıkarlar vatandaşlar gönlünden hangi geçiyorsa karşılığını verir. Siyasetçiler siyasetini yapar. Bizim önceliğimiz Giresunspor. Kalan 12 haftanın 7’sini içeride oynayacağız. Gelen misafirler baş tacımız. Siyaseti siyasetçiler yapsın. Bursa’daki, İzmir’deki ve İstanbul’daki kabil olaylara burada izin vermeyeceğiz. Sizler de vermeyeceksiniz. Sizin duyarlılığınızı görüyoruz. Ama birileri bunu yapmaya kalkışacaktır. Hem basındaki arkadaşlarımızdan hem da lehtar gruplarımızdan bu duyarlığını bekliyorum. Sakın ola bu süreçte takıma ve şehre zarar verecek yaklaşımlara girilmesin. Girenleri üstelik siz baskılayacaksınız. Orada siz tribün liderleri adına sizin baskılamanız geçişsiz. Bu zayi şehrin kaybı peki. Bu süreci bilcümle beraber ahali ele verip götüreceğiz.” – GİRESUN

Share: