Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri ailelerine tasdik edildi

Dert’bile iki tır ile bir arızi otobüsünün karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 8 kişinin cenazeleri ailelerine teslim edildi.

Kazada emrihak eden ve cenazeleri Balkı Yetişek ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Abdulkerim Kınay, Ebrar Lezzetli, Eşref Tutak, Emrah Solmaz, Nevzat Taş, Serhat Bayraktutan ve Önder Gürbüz’ün kimlik tespitleri, yakınlarından alınan DNA örneklerinin gönderildiği Trabzon Adli Tıp Kurumunda belirlendi.

Morgda işlemleri tamamlanan cenazeler, ambulans ve gayrı kurumların cenaze aktarım araçlarına konuldu. Ilbay Osman Varol ve Şehremini Savcı Sayan, ızdıraplı ailelere morg uğrunda başsağlığı diledi.

Taş, Bayraktutan ve Gürbüz’ün cenazeleri Van’a, Şekerli, Kabza ve Solmaz’ın ise Patnos ilçesine, Kınay’ın dahi Siirt’e gönderildi.

Ağır dertli kaldırıldığı Erzurum Şehir Hastanesi’nde evvel akşam ezanı son fail Muhlise Işık’ın cenazesi üstelik Erzurum’dan Diyadin ilçesine götürüldü.

Van’dan Veca istikametine giden 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ilişik bulaşıcı otobüsü ile biri çükündür gebe iki tırın iki dolaşma geçmiş Sap ilçe merkezinde karıştığı kazada, alaz düz otobüsteki ateş itfaiye aracı ekiplerinin çalışması sonucu söndürülmüştü. Kazada 8 yaşama gevşek, 18 birey yaralanmıştı.

Share: