Eskişehir’de şarkıcı Gülşen’in mortocu hatip mensuplarıyla ilgilendiren sözlerine reaksiyon

Eskişehir’de, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadeleri kınandı.

Sarar Kız Rum İmam Dil Cambazı Lisesi’nde tıpkı araya mevrut Eskişehir İmam Hatip Mezunları Derneği (ESİMDER) üyeleri namına açıklamada bulunan Dernek Başkan Yardımcısı Nurullah Karakaş, önder hatip okullarının ülkenin eğitim hayatına işve katan ve ibdai terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren ayn bebeği okullar olduğunu söyledi.

İmam hatip okulların Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, içtinap etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasında aheste katkıları olan eğitim kurumları olduğunu anlatan Karakaş, şöyle konuştu:

“Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yavaş teveccühüne mazhar ergin, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam dil cambazı okullarından yetişen milyonlarca güre bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye büyüklüğünde temas alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır. İmam hatip okullarının mezunları ve mensuplar olarak ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik gelişigüzel türlü ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve pahal görüyoruz. İmam dil cambazı okulları herhangi bir çeşit politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacaktır. Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa bile atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlıktan belde kendisini çapkın kınıyoruz. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ülfet önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Yetişek Tıpkı-Sen Eskişehir 1 No’lu Yazıhane Başkanı İbrahim Akar de önder dil cambazı okulları kabilinden nazik tıpkısı camiaya yönelik sözlerinden etraf Gülşen’e tepkilerini dile getirdi.

İmam dil cambazı okullarının tahminî 1 asırdır heybetli isimler yetiştirdiğini anlatım eden Akaret, “Politika adamları, fen adamları, akademisyenler, hakimler, savcılar kabil bir nice altın insanı yetiştiren okullardır. Hakeza bire bir camianın bu şekilde kirletilmesini ve müsvedde yapılmasını doğru bulmuyorum. Namına ‘artist’ diyemiyorum. Gerekeni adli merciler adına getirecektir.” diye konuştu.

Memur-Sen Eskişehir Şubesi Karı Komisyonu Başkanı Şerife Bilik ise Gülşen’in sözlerinin sanatçıya yaraşıksız türde aynı tutum olduğuna dikkati çekerek, “Sanatıyla gündeme gelemeyen şahıslar, birilerinin bam teline dokunarak gündem olmaya çalışıyor. Tığ tepkimizi fora etmek zorundayız.” dedi.

Kızı imam dil cambazı lisesinde öğrenci olan velilerden Ertuğrul Kaya birlikte Gülşen’in bu ifadelerinin akseptans edilemez olduğunu vurguladı.

Konuşmaların arkası sıra grupta bulunanlar, Eskişehir Adliyesine her an sanatçı Gülşen karşı Cumhuriyet Savcılığına yanlışlık duyurusunda bulundu.

Share: