Bozüyük Belediyesinde şişman uyuşma ve ek protokol imzalandı

Bozüyük Belediyesi ile Uray-İş Sendikası beyninde 1,5 sene süreli toplu iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 1 Temmuz 2022-31 Antrakt 2023 tarihlerini havi şişman hisse senedi sözleşmesinin ücretlerde ve sosyal haklarda yetişkin artışların yanında hareket güvencesini da barındırdığı belirtildi.

Sözleşme kapsamında bildirme düşük ecir takanak personelin, almanak verilen saraka, tahsil, yakıt, giyim yardımları dış 7 bin 504 liralık maaş alacağı ifade edilen açıklamada, “Maaşlar sayı farkı yüzde 41,9 artırılırken, katma kazançlardan yakıt yardımı ortalama yüzdelik 333 artırıldı. Ramazan ve Kurban Bayramı yardımları yüzde 45, 1 Mayıs yardımı yüzde 40, tahsil yardımları yüzde 70 ve sair sosyal yardımlar averaj yüzdelik 41,9 artırıldı. Tıpkısı zamanda daimi işçilerde bile 2022’nin şubat ayında imzalanan şişko aksiyon sözleşmesinde bulunan yüzde 12’lik artım ekleme tören düzeni yapılarak yüzde 41,9’a yükseltildi.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen imza törenindeki konuşmasına saha verilen Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, uray çalışanlarını enflasyona ezdirmediklerini vurguladı.

Belediye-İş Eskişehir Ofis Başkanı Kemal Azak ise toplu hareket sözleşmesinin iyi olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

“Dolgun iş sözleşmesi sürecinde ajan rüfeka ve başkanımızla çalışmalarımızda hakikaten kılı kırk yararak aynı proses yaşadık. Burada yılbaşındaki ücretlerin asgari ücrete denkleşmesi gerekirken onun üstünde benzeri zam vermesi elhak Uray Başkanımızın işçiye ve emeğe bakış açısını bu noktada göstermiş oldu. Bunun devamında da zaten bugünkü dolgun aksiyon sözleşmesinde birlikte yüzde 40’a dayanacak şekilde en üst noktasına büyüklüğünde hüsnüniyet göstergesini olağandan göstermiş bulundu. Ben bundan âlem başkanımıza sendikam hesabına, şahsım namına ve bütün emekçi arkadaşlarım namına çokça teşekkür ediyorum.”

İmza törenine, Şehremaneti-İş Eskişehir Ofis Komutan Yardımcısı Cengizhan Kayaç, Bölüm Mali Sekreteri Mahsuni İlgın, Personel NAN İşyeri Baştemsilcisi Ulvi Sofular, Daimi İşçi Baştemsilcisi Sebattin Düzlük ve sendikalılar katıldı.

Share: