Erzincan’da kardan 44 karye yolu ulaşıma merbut

Erzincan’da kardan 44 köy yolu ulaşıma tutkun

ERZİNCAN – Erzincan’da 44 iskân namına kardan ulaşım sağlanamıyor.

Erzincan’da kar ve tipi zımnında 44 karye yolu ulaşıma kapandı. Erzincan’da karşıt albeni koşulları nedeniyle kırsaldaki 44 yerleşim namına muvasala sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, sadık yolları ulaşıma beğenmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmeye bakarak, havza genelinde gelgel parçalı ve çokça bulutlanmış, sabah saatlerinde Ardahan ve çevresi aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve akşam saatlerinde vadi yer sis ve inç hadisesi ile gelişigüzel buzlanma ve külot olayının görüleceği adisyon ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyredeceği bölgede, rüzgar mağrip ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kimi vakit akva (40-60 km/sa.) esecek.

“Çığ uyarısı”

Bölgede faziletli kar örtüsü kâin yalçın eğimli yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların tetik ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

“Buzlanma ve don uyarısı”

Toprak genelinde buzlanma ve külot olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı özellikle sürücüler olmak üzere vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve müdebbir olmaları gerekmektedir.

Bölgede gece bildirme bağan gelgel sıcaklığı Erzurum’un Karaçoban ilçesinde nakıs 30 derece adına ölçüldü.

Share: