Selahattin Demirtaş’tan 6 yaşındaki kız çocuğunun

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Nurlu Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası Türkiye’nin gündemine oturdu. Bugün 24 yaşında olan gailesiz kadının, 6 yaşında gelinlikli fotoğrafları da ortaya çıktı. Olayın sıcaklığı devam ederken konuyla ait özen çeken ayrımsız depar birlikte Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’tan geldi.

“ÖFKEDEN YERİMDE DURAMIYORUM”

Avukatları aracılığıyla sosyal medyadan paylaşımda kâin Demirtaş “Tıpkı baba yerine olağanüstü içindeyim, siyasetçi olarak koyu aynı utanç yaşıyorum. Öfkeden yerimde duramıyorum. Çocuklara tecavüzü alışılagelen gören zihniyetle üstelik faillerle birlikte bildirme kararlı mücadeleyi bütün beraber yürüteceğiz.” ifadelerini kullandı.

TUTUKSUZ YARGILANIYORLAR

Olayla ait müddeiumumilik aracılığıyla hazırlanan iddianamede, üç sanığın yeryüzü az 27’şer sene hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıca müddeiumumi, H.K.G’nin eşi Değer İstekli üzere cinsî ofans suçundan de ukubet istedi. Cet Yusuf Saf Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu an tutuklanmadan yargılanıyor.

AİLESİ “OLTA” DEDİ

Tartışmalar üstüne Gümüşel ailesi tıpkı video yayınlayarak iddiaları yalanladı. Tendürüst kadının kız kardeşi ağlayarak olayın tıpkı okus pokus olduğunu dile getirdi.

“BUNLARIN HEPSİ ŞİMDİ EVLİ Mİ?”

Bugünlerde 19 yaşında olan kız kardeşlerinden Ayşe Leyla Gümüşel ise “Ben da 19 yaşındayım ve halen daha evlenmedim, bekarım üstüme birlikte yüklülük yapmadılar. Hakeza benzeri molekül yok, böyle tıpkısı şeyin olma ihtimali birlikte namevcut. çabucak çokça değişmeye başladı ablam. 6 yaşında tıpkısı kız elbet evlendirilebilir kim? Hani bunların kâffesi demincek evli mi?” dedi.

Share: