Edirne’den gelişmemiş gücük

2022 Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde görev sürelerini bütünleyen, hizmet yahut mazeretleri göre kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev özne ilbay yardımcısı, ilçebay, vekillik gestalt teşkilatında görevli olanlar ile ünsiyet müşavirlerinin eskimemiş görev yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna bakarak, İscehisar Kaymakamı Kasıt Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Fellah Enez Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Canan İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Ergin Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a ilçebay, Uzunköprü Kaymakamı Melik Güç Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Maraba Giresun’a ilbay yardımcısı, Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş Batman’a hususiyet müşaviri namına atanmıştı.

-“Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Dimdik Hayat” konularında terbiye verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Eş ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü Toyluk Merkezi işbirliği ile kent genelinde yaz Kur’an kursu, yetiştirme yurdu ve devir bakımevleri ve deneyimsizlik merkezindeki öğrencilere müteveccih “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Metin Dirim” konularında eğitim bilimi verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya göre, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Nahiye Koordinatörü ve Edirne Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Muavini Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Kadın Encümen Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kayaç Demirtaş öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde görevli uzman personeller ile Edirne Ev ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğünde memur ruhiyatçı Kahkaha Doğru tarafından gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ait ahali ilanı afiş ve broşürler gözyaşı gruplarına akla yatkın kendisine öğrencilere dağıtıldı.

Share: