DOĞRU Partili Mustafa Rahat, Cumhur Reisi Erdoğan’ın masasındaki sonuç anketi paylaştı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 6 ay kabil kısa ayrımsız süre kaldığında partilerin seçimlerde ne büyüklüğünde düşünce alacağına ait arka arkaya açıklamalar gelmeye devam ediyor. DOĞRU Fırka Araştırı, Ihya ve Eğitimden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Mustafa Abat mesafe ayı bakımından hep partilerin düşünce oranının 2018 seçimlerine çok mümasil benzeri noktada olduğunu belirtti.

“HEP PARTİLER 2018 HAZİRAN’DAKİ SEÇİM SONUÇLARIYLA AYNI NOKTADA”

Teşkilatların çalışmaları sonucu fikir oranlarının daim arttığını tamlayan Abat, eğilimin yukarıya akla yatkın devam ettiğini söyledi. Şen, “Halihazırdaki buut, gayrı partileri aynı bütün kendisine söyleyecek olursam, açıklık ayı bakımından bütün partiler ilginç bir şekilde 2018 Haziran’ında yapılan seçim sonuçlarıyla dakikasında birden tıpkısı noktadalar. Yani düşüşler oldu, yükselişler oldu derken bugünkü yasakçı, 2018’deki iz. Fakat, analizler AK Parti’nin yüzde 45’in üzerine, Cumhurbaşkanımızın oyunun yüzdelik 55’in üstüne, Halk İttifakı oyunun birlikte yüzdelik 55’in konusunda çıkabileceğini gösteriyor.” diyerek konuştu.

“VATANDAŞIMIZ SORUNUN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE ÇÖZÜLECEĞİNİ GÖRÜYOR”

Şen, dünyadaki kazançlı kriz, Kovid-19, Ukrayna- Rusya savaşı kadar küresel nedenlerin Türkiye’yi dahi etkilediğini, buna ilişkin namına YANLIŞSIZ Tümen’nin görüş oranlarında zaman zaman düşüşlerin yaşandığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın global ölçekte ortaya koyduğu hararetli liderliğin vatandaşın gözünde ayrı tıpkısı yeri olduğunu belirten Abat, sözlerini şöyle sürdürdü; “Vatandaşımız, ‘Evet, bire bir ülkü var ama bu sorunu yeniden Tayyip Erdoğan liderliğinde Topluluk İttifakı çözecek.’ diyor, bunu görüyor. Bu süreçte özellikle Ukrayna-Rusya savaşında çözümü getiren toplantıların Türkiye’üstelik yapılması, bunlara Cumhurbaşkanı’mızın liderlik etmesi, onu bütün dünyada dolay plana çıkardı. Tahıl krizinde Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde 400 milyon insanın kıtlık sorununun çözülmesi, çok şişman tıpkısı insani krizin ortadan bertaraf olması, onun haddinden fazla nazik bire bir siyasal önder olduğunu gösterdi. Nobel Hazar Ödülü Recep Tayyip Erdoğan’a verilmeli.”

YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Şen.

“OLUMSUZUN YAKLAŞIMLARINA KARŞIN HALKA GİTMEKTEN VAZGEÇMEDİK”

YANLIŞSIZ Fırka’nin kısık bir şekilde sahaya çıkmasının de bunda aktif olduğunu dile getiren Abat, “Tığ seçmenimizden gâh sitemler, suratsız yaklaşımlar görüyorduk amma buna karşin seçmene, halka gitmekten vazgeçmedik, daima mahallede, sokakta, caddede, pazarda olduk. Binalarımızda durmadık. Hangi kadar binaların, odanızın dışındaysanız, halkın içindeyseniz o kadar gani yöntem yapıyorsunuz demektir. İşte tığ bunu yaptık. Daima halkın içre olduk. Derdi, sıkıntıyı, sorunu yerinde gördük. Böylelikle bizden biraz uzaklaşmış olan seçmenimiz yine ansız geldi” şeklinde konuştu.

“ALTILI MASA KISIR KISIR DÖNGÜ İÇİNDE”

Seçmenin bu süreçte altılı ganyan masanın çalışmalarını birlikte gördüğünü dile getiren Rahat, “Altılı Ganyan masanın aynı döngü içerisinde bulunması, evcil ve milli olmadığını vatandaşın anlaması hatta bire bir ‘Biden masası’ olduğunun görülmesi, seçmene, oradan bir şey çıkmayacağını gösterdi. Onlar masanın etrafında toplanıp aşındırmak yiyip dağılıp himmet harcarken tığ hep düzenleme namına halkın içindeydik” ifadelerini kullandı.

HER KAMER 3-4 SORUŞTURMA YAPTIRIYORUZ

Her ay 3-4 sormaca yaptırdıklarını ve sürekli sahayı takip ettiklerini tamlayan Şen, kişi çalıştıkları şirketler dışındaki anket firmalarından meslektaşlarıyla düşün alışverişinde bulunduklarını üstelik anlattı. Anket yapmayıp yalan belirten aynı güruhun bulunduğunu ifade fail Rahat, “Çabucak dolma söylüyorlar, yönlendirme yapıyorlar, gayriahlaki davranıyorlar. Araştırı etiğine, ilmî etiğe katiyen uyma etmiyorlar. Ilmî bir uzmanlık bile namevcut onlarda filhakika” diye konuştu.

Share: