DOĞRU Parti’li Karahocagil: “Sülale Bindi Programı seçilmiş tıpkısı hizmet”

SELIM Öğür Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, Ev Bindi Programı’nı “seçme tıpkısı hizmet” olarak nitelendirerek, devletin, bu programla kimsesizlerin kimsesi olmaya bitmeme ettiğini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla ölçülü Karı Bindi Programı’na ilişkin hikmet verdi.

Programla, devletin, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ettiğini belirten Karahocagil, Eş Bindi Programı’yla yılda 4 milyon merhale amacıyla 15 milyar teklik bindi verilmesinin planlandığını bildirdi.

Karahocagil, “Belirlenen şartları haiz ihtiyaç sahibi vatandaşlar amacıyla 450 ila 600 teklik arasında mütebeddil tutarda desteklemede bulunulmaktadır. Vatandaşlar, başvuruları e-azamet kapısı üzerinden gerçekleştireceği kabilinden ikametgah adresinin mecbur olduğu sosyal teavün ve el birliği vakıflarına giderek da yapabilecektir. Cins ihtiyaç sahiplerine sunulacak bu güzide hizmetin içtimai arkalama yararlanıcılarına hoş olmasını diliyorum.” diyerek konuştu.

Share: