Diyarbakır ruzname haberi | Kayapınar’da “Bahçe Şenlikleri” başladı

Kayapınar Belediyesi Hars ve Içtimai İşleri Müdürlüğünce Eğitim Bilimi Akademileri ve Vukuf Evlerinde “Bahçe Şenlikleri” düzenlenmeye başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, şenlikler kapsamında, Yetişek Akademilerinde ve Bilgi evlerinde eğitim gören öğrencilerin teneffüs aralarında oynadığı oyunlarda kudretli olanlara mektup ihsan ediliyor.

31 Ekim’e kadar devam edecek şenliklerde, mektepli-hoca ilişkisinin derslik dışında da sürmesi hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayapınar Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Arif Karaman, bahçe şenlikleri kapsamında, öğrencilerin solunum aralarında oynadığı kutu devirme, keder pakt, bowling, tümden sektirme, dart kabil oyunlar oynadığını belirtti.

Karaman, etkinliklerde kalburüstü olan öğrencilere tezkere birlikte hediye ederek, onları okumaya heveslendirme ettiklerini rapor ederek, şunları kaydetti:

“Tıpkısı zamanda öğretmen ve öğrenci ilişkisine ayrı bir durum kazandırarak, öğrenci sarıklı ilişkisinin hemen sınıf içre olmasının önüne geçiyoruz. İletişimin artı gücü ile bu etkileşimin sınıf içi derslere üstelik müspet yansıyacağına inanıyoruz.”

Share: