Denizli, tezkere fuarına akın ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Mektup Fuarı, hafta sonu Türkiye’nin bildirme kudretli yazarları ile on binlerce kitapseveri ağırladı. Güzel havayı punt bilen Denizlililer fuara akın ederken, yazarlarla ışık çektirip imza kabul etmek isteyen kitapseverler ayrıntılı kuyruklar oluşturdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 5’ncisini düzenlediği katılımcılarıyla Ege’nin bildirme nazik kitap fuarı hafta sonu Türkiye’nin sunu kudretli yazarlarını ağırladı. Türkiye’nin genişlik adlı yazarlarıyla karşılaşmak üzere hafta sonu on binlerce vatandaş fuara atak etti, yazarlarla fotoğraf çektirip imza ahzetmek talip kitapseverler ise etraflı kuyruklar oluşturdu. Fuarda kitapseverleri boydak bırakmayan Başkan Zolan, yazarlarla buluşan hemşehrilerinin cümbüş ve mutluluğunu paylaştı. Tıpkısı süre fuarı gezerek vatandaşlarla arkadaşça yazar andaç fotoğrafı çektiren Komutan Zolan, yazarlarla kardeş kardeş etti. Edipler organizasyonun güzelliği ve Denizlililerin fuara dokunaklı ilgisinden kontekst çok mutlu olduklarını belirterek hakeza bire bir organizasyonu gerçekleştirdikleri amacıyla Komutan Zolan’a teşekkürname etti.

Komutan Zolan: “Yerinde ve makul tıpkısı hisse senedi yapmışız”

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, Denizlililerin fuara tehlikeli demet göstermesinden dünya mutlu olduklarını söyledi. 8 yıl geçmiş fuarı başlatmakla yerinde ve akilane aynı iş yaptıklarını kaydeden Başbuğ Zolan, “2 almanak pandemi arasından sonra fuarımıza yine başladık. İnsanlar kitabın kokusunu özlemiş. Denizli’miz eğitime haddinden fazla önem veren tıpkısı şehir. Gençlerimiz, çocuklarımız, rastgele yaştan insanımız atak akın fuara geliyor. Böyle ilgi görmesinden ortalık haddinden fazla mutluyuz” diye niteleyerek konuştu. Alışılmış belediyecilik faaliyetlerinin birlikte terbiye ve kültür faaliyetlerini bile gerçekleştirdiklerini anlatan Başbuğ Zolan, “Değerlerimize sahip geçmek ve geleceğimizi bina etmek amacıyla eğitime en üst seviyede destek olmamız gerekiyor. Bu fuarda bu anlayış, bu göz var” dedi. – DENİZLİ

Share: