Müzikçi Haysiyet Şener’in öldürülmesiyle ilgilendiren gözaltına alınan 3 dirilik tutuklandı, 2 can başıboş bırakıldı

Ankara’nın Çankaya ilçesinde, cümbüş mekanında sahne kayran Haysiyet Şener’in (45), karaoke yapmadan gidiş söylemesini talip grubun talebini yerini getirmediği üzere öldürüldüğü ortaya imdi. Şener’in boğazının cam bardakla kesilerek öldürülmesiyle gözaltına alınan 2’si müfettiş, 1’i mühendis 3 emanet ile yanlarında mevcut 2 eş, emniyetteki işlemleri sonrası adliyeye atıf edildi. İşlemlerin peşi sıra ifadesi alınan 2 avrat başıboş bırakılırken değişik 3 meşkûk birlikte tutuklandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Bakanlıkta aksiyon müfettişi İlker K. (35); meslektaşı Yüce G. (36), defans sanayi alanında canlılık mühendisi Ahi S. (36), karı arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, tayf alan Saygınlık Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi. Onur Şener’in İlker K.’ye “İşime işgal” demesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışma, büyüyerek dışarı taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Saygınlık Şener, polis raporuna göre, dal kısmından sırça çamçak kesisi ile yaralandı. Şener, çağrılan afiyet görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 yavru babası Şener, kamu müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

SUÇU BİRBİRİNİN ÜZERİNE ATTILAR

İlker K., Mehabetli G., Verimli S. ile mekanda alay malay eğlendikleri J.E. ve G.G., gözaltına makbuz. Yüksek G. ve Bonkör S., ilk ifadelerinde, Değer Şener’i İlker K.’nin öldürdüğünü, kendilerinin ise ayırmaya çalıştığını ileri sürdü. İlker K. ise Şener’i kendisinin öldürmediğini ve kimin yaptığını bilmediğini sav etti. Polis Güçleri ‘cafe pap’ adına hizmet veren mekanda ve çevresinde araştırı yaptı. İş yerinin güvenlik kameralarının kırık olması ise ilgi çekti.

3 ZANLI TUTUKLANDI

Sorgularının peşi sıra durdurma talebiyle nöbetçi sulh ukubet hakimliğine irsal edilen şüphelilerden, A.G, S.S. ve İ.K. “bilerek kanlı” suçundan tutuklanırken yanlarındaki iki eş “haftada benzeri kollukta imza atma” ve “yetersiz dışına çıkış yasağı” adli kontrol neredeyse serbest bırakıldı.Share: