Çocukları dağa kaçırılan aileler HDP İl Başkanlığı uğrunda gösteri yaptı

Hakkari’de, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, partinin memleket başkanlığı önündeki eylemlerine bu hafta üstelik bitmeme etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya mevrut aileler, ellerinde “Hakkari anneleri Diyarbakır anneleri halk ele” yazılı pankart, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine sloganlar atan aileler, çocuklarına tasdik olmaları için çağrıda bulundu.

Eşinin kardeşi PKK yoluyla dağa götürülen Leyla Maraba, aileler yerine yaptığı açıklamada, 30 Kasım’üstelik Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölen yıldırı örgütü mensupları ile sâdır çatışmada yaralanan ve müdahalelere rağmen martir olan Hakkarili Topçu Uzman Çavuş Nedim Korkmaz’ı andı, ailesine başsağlığı diledi.

Bölücü yıldırı örgütünün mahdut içi ve sıkı dışında sıkıştıkça çaresizliğini kalleş eylemler yaparak gizlemeye çalıştığını nâkil Maraba, şunları kaydetti:

“Gelin, korkmayın, birleşelim, bilcümle beraber evlatlarımızı dağdan indirelim. İnanıyoruz ki, azimle seslerini yükselten biz annelerin yardımıyla terör örgütlerinin elinde bulunan yavrularımızı kurtaracağız. Evlat nöbetindeki bilcümle annelerle gelişigüzel teröre sonuç diyoruz. Terörü lanetliyoruz. It Canlı çoğumuz terörün vahşi yüzüne şahit reşit insanlarız, terör örgütlerinin kalleş saldırılarında vatandaşlarımızı kurban verdik. Bu gaddar sürüleri zaman zaman DEAŞ kendisine, ara sıra FETÖ namına ve bazı bazı PKK namına karşımıza çıktı. Adları, iddiaları, coğrafyaları ayrımlı olsa birlikte bu örgütlerin topu Müslümanları meram aldı. Müslümanların kanını dökerek en çok zararı İslam’a, Müslümanlara verdiler. Dökülen bu kanda tabiatıyla bölen terör örgütü kadar bu teröristleri silaha ve desteğe boğanların üstelik payı vardır. İlk günden beri proje mahsulü tıpkısı yapı olduğu aşina PKK ve destek verme oyunu çıktı akıbet bulmalıdır. Yerey bütünlüğümüze yıldırma oluşturan bu yıldırı örgütünün kökünü kazımakta kararlıyız.”

Ailelere ara sıra martir ve gazi yakınları da destek verdi.

Share: