Citroen, “Asterix & Obelix” filmi üzere hesap uğraş otomobili üretti

Citroen, 24 Gücük Ay’ta Türkiye’dahi bile vizyona girecek “Asterix & Obelix: The Middle Kingdom” filmi üzere 3 ayda izan çekişme otomobili üretti.

Citroen’den yapılan açıklamaya bakarak, Citroen ve Pathe, Tresor Films ve Editions Albert Rene, yakında vizyona girecek Asterix & Obelix: The Middle Kingdom filmiyle yıpranmamış ayrımsız ortaklığa imza atıyor.

Filmin yapımcılığını Pathe, Tresor Films ile les Enfants Terribles ve yönetmenliğini ise Guillaume Canet üstleniyor. Film, 1 Şubat 2023’te Fransa’da, 24 Küçük Ay 2023’te da Türkiye’bile beyaz perde salonlarında gösterime girecek.

Bu katılım, Citroen’in diğer ortaklıklarından ayrımlı namına, bellik aracılığıyla hele bu filmin ihtiyaçları üzere benzeri zihniyet otomobilin tasarlanmasını ve üretilmesini kapsıyor.

Böylesine benzeri ortaklığın aynı daha önceki Citroen’de yapılmamıştı. Citroen’in tasarım ekipleri sunu esasen bu projeye karışma oldu. Otomobili 3 ay zarfında tasarlayıp ürettiler. Oysaki bir konseptin çizimi ve üretimi genellikle 1 yıllık aynı sürede tamamlanıyor.

Film için üretilen izan cidal otomobili tasarlanırken, Citroen’in ikon otomobili olan 2CV’den esinlenildi. Antrparantez Citroen, Asterix filminin çekimleri için ekibe ağız ağıza elektrikli araçlardan oluşan benzeri ufaklık ve bu vesait amacıyla şarj çözümlerini da sunarak sürdürülebilirlik anlamında kilit bire bir cila üstlendi ve Asterix ekibinin karbondan arınma çabalarını destekledi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Citroen Toptan Dizayn Direktörü Pierre Leclercq, “Fransız kültürünün bu iki efsanesinin karşılaşması alışılmamış. Citroen ve Asterix film ekipleri arasında başından beri tıpkısı alışkınlık, huluskârlık ve kopça tırsmak var.

Bu iştirak, sıfırdan aynı anlayış otomobili tasarlamak ve çıkarmak için inanılmaz ayrımsız fırsat sundu. Bu proje üstünde çalışırken eksiksiz antlaşma geçirdik. Ortaya çıkan son benzeri zamanda Citroen’i temsil fail hayvan makine 2CV’ye tıpkısı medih niteliğini birlikte taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Pathe Films Işaret Ortaklıkları ve Sponsorluk Başkanı Yohann Stoll ise “Pathe’dahi ilk defa bu büyüklüğünde koskocaman benzeri elektrikli açkı filosu ile bir film çektik. Citroen, Asterix filminin renklerinde TOUTELECTRIX yükleme noktalarının kurulumunda bize yardımcı oldu. Elbette, elektrikli ulaşım çoğumuz amacıyla tıpkı alışma süreci gerektirdi. Yaşadığımız liyakatli deneyime dayanarak, bu çözümü ahir işlerimizde tekrarlayacağımızdan eminiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: