CHP’ye Bakir Katılan Bağlılık Ense: Şayet İstanbul Sözleşmesi Gerçekleştirilseydi Benim Kızım Şu An Yanımda Olurdu

CHP, partiye eskimemiş katılan üyeler için Ankara’birlikte tören düzenledi. Partinin kullanılmamış üyelerinden Sevgi Art, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üstelik katıldığı törende, “Ego, kızımı avrat cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi vasıtasıyla öldürüldü. Şayet İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu an kızım yanımda olurdu. Ben, siz başımıza geldiğiniz ant İstanbul Sözleşmesi’ni sizsin gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi.

CHP, bugün Ankara’dahi uzuv ortaklık töreni düzenledi. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun üstelik katıldığı törende, AKP ve MHP’den ayrılarak CHP’ye uzuv olanlara rozetleri takıldı. Eskimemiş üyeler, törende şunları söyledi:

PSİKOLOG HABERCI MUSTAFA EKEN: Ben, ilkokul sene bilfiil AKP’de görev yaptım. Unsur kendisine çalıştım ve CHP’ye geçmemdeki yeryüzü büyük etkenlerden biri, merbut bulunduğum ildeki ülke başkanımızın yönlendirmesinden ortalık oldu. Kendisiyle biraz kere bilgilendirme aldık ve konular için görüştük. Bana çokça desteği olduğuna inancım var. Düpedüz, ülkemizin şu dakika zarfında olduğu hesaplı bunalım hepimizin gündemindedir diyerek oranlama ediyorum. Ego, olaya biraz depresif açıdan andırmak istiyorum, zira insanlar çokça çökkün durumda. Düş, yitik durumda. Özellikle gençlerimiz çok üzücü hissediyorlar ve çokça fazla danışanım var benim birlikte. Hepsinin bana vürut amacı bire bir esasen. Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’ye geçmemdeki temel nedenlerden biri, kazançlı bunluk ve insanların mutsuzluğu olmuştu.

Umumi Başkan’ımızın verdiği sahih mücadele, enerjisi ve emeğini herkesin gördüğünü düşünüyorum. Bunu uyumak üzere görmez tutmak gerekiyor diye niteleyerek düşünüyorum türkçesi. Sanırım ayrıksı tek ülkede sıfır tıpkı boyut var. CHP’nin, tehalüf partisi namına ülkenin pekâlâ olacağını, bittabi yönetilmesi gerektiğini yönlendirdiğini düşünüyorum.

Ekonominin şu zaman çöküşte olması, bulunan iktidarın sorumluluğu altında gerçekleşen bire bir genişlik. Z kuşağının umutları kaybolmuştur. Bir Nice yontu sahibi vatandaşımız bu ülkeyi metrukiyet ederken kişi ülkesini savunmayan birçok vatandaş var. Onların bu ülkeye akın akış geldiğini görüyoruz. Bunun yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Yontu sahibi adına çalışmak yerine orada işçi kendisine çalışmayı yeğliyorlar. Ego, bunu hemen ekonomiyle açıklayamayacağımızı düşünüyorum. Hak, denklik, gelecek kaygısı, atılganlık duygusunun eksikliği, akreditasyon ilkesinde gevşemeler ve yöneticilerin anif, yanlı tutumları, bence insanları bu damarı bozuk ihtisas ve duruma itiyor. Bizim, önümüzdeki seçimde hep alay malay, Sayın Genel Başkan’ımızın önderliğinde birleştirici, kucaklayıcı ve bütün birlikte çalışarak, amma haddinden fazla fiilen yıpranmamış aynı düzen getirmemiz gerektiği inancındayım ben.

ŞÜKRİYE ELÇİN: 20 seneden beri AKP’yi öz yapıyorum. imdi sizinle çalışmak istiyorum.

“ŞEHRİM DE ÜLKEM ÜSTELIK 21 YIL İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM, FIKIR VERDİĞİM VE REY TOPLADIĞIM PARTİ TARAFINDAN YÖNETİLEMİYOR”

ALİ AKKUŞ: Ego, Şanlıurfa’dan geliyorum. Bilinsin ki şehrim, şu dakika susuzlukla, elektriksizlikle ve yoksullukla Türkiye’nin aynı numarası durumunda. Esasen bilmenizi isterim ki şehrim üstelik ülkem dahi 21 yıl içerisinde bulunduğum, görüş verdiğim ve rey topladığım parti aracılığıyla yönetilemiyor. Ülkemizin size ihtiyacı var Sayın Umumi Başkan’ım. Sizin vizyonunuza, birleştirici gücünüze ihtiyacımız var. Biz biliyoruz kim birlikten kuvvet doğar. Sizin bize iştirak çağrınıza tığ birlikte yanıt veriyoruz Urfa’dan ve parçalanmamış Urfalılar adına sizin emrinizde olup inşallah birlikte kullanılmamış Türkiye’dahi kucaklaşıp helalleşeceğiz.

“GENÇLERİMİZ İŞSİZ, EN YAKINLARIMIZ İŞSİZ”

FATMA BIÇAKÇIGİL: Şimdiye büyüklüğünde AKP üyesiydim. 20 yıldır onlarla yürümekteydim. Demin sizinle bu yolu üşüşmek istiyorum. Gençlerimiz aylak, genişlik yakınlarımız etkisiz. Eşim mütekait, abat benzeri öz alamıyoruz. Aynı bakıyorum; domates bugün 10 liralık, sabahleyin gittiğimde 14,95 oluyor. Yani ego geçim sıkıntısı için, adaletli olduğunuz amacıyla, temas şeye degaje baktığınız amacıyla, kadınları -kapalı veya örtüsüz- ön plana koyduğunuz amacıyla buradayım. Sizinle bu yolu çapmak istiyorum.

Mülteciler büyüklüğünde bayındır yaşayamıyorum. Ego dahi rahat sürdürmek istiyorum. Onları burada istemiyorum. Gençlerimiz şen yürüsün, rahat aksiyon bulabilsin istiyorum.

BEN MHP’DE ÜYEYİM. BUGÜN İSTİFAMI SUNACAĞIM”

HİLMİ ASLAN: Ego, hareket makinası operatörüyüm amma yedi aydır çalışamıyorum. Üç tane kız evladım var. Eşimle bu arada geldim buraya. Bundan aynı buçuk sene evvel mazotun litresi 6 liraydı. Ben, hareket makinasının, 300 liralık saatine çalışıyordum, mal kazanıyordum. Demincek kazanamıyorum. Süt oldu 27 teklik. Makinanın saatine ‘Bin 200 lira’ diyorum. Herif benim yüzüme bakıyor. Ben dahi o ant diyorum kim çıktı Sayın Umumi Başkan’ımızla yürüyelim, artık kâfi. Hastaneye gidiyorum ama tedavi olamıyorum. Zira afiyet güvencem yok. Kuşkusuz ödeyeceğim? Çalayım mı, çırpayım mı?

Çanakkale Eceabat’ta, Şehitlik Abideleri’nde yatanları aynı görsünler. Dört yıl çalıştım, emeğim var, alnımın teri var; orada kimler yatıyor tıpkı görsünler. 2007’üstelik kuzenimi şehit verdim Gümüşhane’de. Gidiyorum içtimai yardıma, ‘Sen bir numara merhale akraba değilsin’ diyor. Lacerem akraba değilim ya? Emmi çocuklarıyız. Hakeza hak var mı? ‘Şehit yakınıyım’ deyip otama göremiyorum. Askerimiz, polisimiz bozukluk Suriye’ye gidip savaşsın? Onlar özlük toprakları için savaşsın. Biz, özlük toprağımız üzere savaşalım. Ego bunu istiyorum Sayın Umumi Başkan’ım. Seni birlikte reisicumhur adına bürümek istiyorum

Umumi Başkan’ım, ben diyorum ki bitirelim bu işi. Gel başımıza, bütün beraber yiyelim diyorum. Diyeceğiz ki Sayın Umumi Başkan’ımla tığ yürümeye varız. Ben MHP’de üyeyim. Bugün birlikte istifamı sunacağım. Herkes görsün.

EĞER İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLSEYDİ BENİM ŞU DAKIKA KIZIM YANIMDA OLURDU”

SEVGİ PEŞ: Ego, yıllardır AKP’ye fikir verdim. AKP üyesiydim ve AKP’den CHP’ye geçiş sebebim, Türkiye’nin çıkmaza sürüklenmesi. Hepimiz iki yıl ortamında yoksullaştık. Talih yabancılara peşkeş çekildi. Türkiye satıldı. Kısırlık, adaletsizlik aldı başını gitti ve ben imdi CHP’ye katılmaya değişmeyen verdim.

İstanbul Sözleşmesi’ne değinmek istiyorum. Ego, kızımı eş cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi yoluyla öldürüldü. Eğer İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ben, siz başımıza geldiğiniz ahit İstanbul Sözleşmesi’ni sizin gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bu print koşullar altından bana ve benim yanımda olan memleket başkanım Mehmet Tahtasız Bey’e ve karı kollarına üstelik sizin huzurunuzda teşekkürname söylemek istiyorum. Bu partide ego cüret, bağlılık, saygıyı gördüm ve katılmaya değişmeyen verdim.Share: