CHP’li Haluk Pekşen’in kızı: Babamı kavisli kişileştirme öldürdü

25 ve 26’ıncı dönem CHP Mebus Haluk Pekşen, 16 Eylül günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “corona aşısına tutkun duygu kapakçığı zarında irinlenme” meydana geldiğine dayalı iddialar toplumsal medyada hızlı yayıldı. Sözcü gazetesinin haberine bakarak Haluk Pekşen’in esbak defnedilmesinin ardından tıpkı izah özne kızı Sıkıntı Pekşen, babasının vefatıyla ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“HANGI BATAR NE COVID NE ÜSTELIK AŞI”

“Kamuoyunun kavisli bilgilendirilmemesi adına hayatımızın yeryüzü keskin günlerinden geçerken bu açıklamayı boşaltmak zorunluluğunu hissediyorum. Bulunmaz babam Haluk Pekşen hangi zatürre ne Covid hangi üstelik telkih cihetiyle hayatını yitirmiştir. 15 Ağustos 2022 haset akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine özel aynı hastaneye gittik. ‘Göğsünde bire bir yanma hissettiğini, bu acının aşındırmak esnasında başladığını’ rapor etti. Yapılan çözümleme sonucunda kan değerleri referans aralıkları içerisinde, EKG’si birlikte normal artık.

“ACISI MECMU TÜN BITMEME ETTİ”

AĞRI KESICI verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı kül şeb bitmeme etti ve sabahleyin er saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, doktorlar tekrar seçme şeyin normal olduğunu belirtseler üstelik babam hastaneye yatmak istedi. O geceleyin tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

“BİR TÜR TEŞHİS KOYAMADILAR”

Çarşamba haset birlik değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın mesul doktoru hangi tuhaftır kim aynı sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, batar başlangıcı vs. çeşit tahminlerde bulunsalar de tıpkı makule canlandırma koyamadılar.

“İYİLEŞTİĞİ SÖYLENEREK TABURCU EDİLEN BABAM DAHA DE KÖTÜLEŞTİ”

Babam ihtimal anlayan yarar diye niteleyerek odaya mevrut parçalanmamiş doktorlara “Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan mümkün mi” diyerek anlattı. Ama “Ne olacak bu memleketin tehi” diye niteleyerek babama dert yanan o kişilerin aklına “Size bir iç görüm yapalım” gitmek gelmedi. Bir müddet bilahare “İyileştin” diye taburcu ettikleri babam elan da kötüleşti ve tayyare ambulansla Ankara Büzük Hastanesi’hangi getirdik. Doktorlar kemirmek borusunun 32 cm’inde duygu hizasında dam olduğunu fark ettiler ve babama sordular.

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Babam dahi balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’de rapor ettiğini söyledi. Ancak artık enfeksiyon ihtisas zarına nöbet yapmıştı, değerleri haddinden fazla kalık ve uygulanan kusurlu tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapsalar de 22 ahit geçmişti.

“BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ”

Benim canım babam gelişigüzel zamanki üzere elinden gelen tam mücadeleyi verdi ancak 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyo yapalım” emreylemek namına “Size iç görüm yapalım” deseler şu zaman Haluk Pekşen aslanlar kabil yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan falsolu teşhis kadar kusurlu bilgilerle insanların kandırılmasını özlük vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun telkih ile tek ilgisi yoktur.”



Share: