Çaldığı ürünleri iade ederek paraya çevirmeye müteharrik 1 can tutuklandı

Karaman’da kurumsal firmalardan çaldıkları ürünleri yeniden iade ederek paraya çevirmeye etkin 2’si eş 3 gönül polisin liyakatli çalışması sonucu yakalandı. Adliyeye atıf edilen zanlılardan eş can tutuklandı.

Olay, geçtiğimiz çevrim site merkezinde mevcut kurumsal bir firmaya ilgili çul mağazasında yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, sabah saatlerinde firmanın şubesine mevrut Cansel Ö., Fatma C. ve Ergün Ö., firmanın apayrı illerdeki şubelerinden daha önce realizasyon ettikleri fişlerin üzerinde yazan ürünlerin aynısını çalarak ayrıldı. Benzeri süre sonraları arakçılık olayını fark eden mağaza çalışanları durumu polise bildirdi. Bunun konusunda polis ekipleri şahısları hissetmek amacıyla düzentileme başlattı. Aynı dönem akşam ezanı saatlerinde mağazaya gene mevrut Ergün Ö., çaldıkları ürünleri iadeli ika bahanesiyle akçe paraya çevirmeye çalışırken ekipler yoluyla kıskıvrak yakalandı.

Ergün Ö.’nün çalıntı ürünleri reddetme etmeye çalışması ise düzenlilik kamerasına yansıdı. Ekipler, geldikleri kiralık araçla site merkezinde dolaşan Cansel Ö. ve Fatma C.’yi üstelik bodur süre ortamında yakaladı. Araçta taharri fail ekipler, ganimet giysi ve ayakkabılar ile çok sayıda çeşitli ürünlere ilişik fişler ve tıpkıçekim makinesi ele geçirdi. Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye atıf edilen zanlılardan Ergün Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, kadınlar ise savcılık marifetiyle azade bırakıldı. – KARAMAN

Share: