Bozuk eşi vasıtasıyla vurulan kadının sözleri koku dondurdu: Beni 5 kocaya verdiler

Antalya Serik’te geçen sene 17 Mesafe haset saat 00.30 sıralarında Yılmaz Naryaprağı, sakat eşi Gülbahar Güzeloğlu’nun yaşadığı evi bastı. Gülbahar Güzeloğlu’nun alay malay yaşadığı Remzi Kerpiç’i tabancayla vurup öldüren Yılmayan Naryaprağı, eski eşi ve oğlu Furkan’ı ise yaraladı. Olayın ardından kaçan Yılmaz Naryaprağı, Denizli’de yakalandı. Serik’e getirilen Yılmaz Naryaprağı tutuklanırken görüngü sırasında yanında bulunduğu ve kendisine arkalama ettiği öne sürülen oğlu Ramazan Naryaprağı ise adli kontrolle başıboş kaldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ PARA BOYU HAPİS İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede, Yılmaz Naryaprağı’nın Serik’i ve eski eşinin kaldığı evi bilmediği belirtilerek, eylemin kasten gerçekleştirilmiş olduğuna ilgi çekildi. İddianamede, Yılmaz Naryaprağı ile oğlu Ramazan’ın ifadelerinin çeliştiği vurgulandı. Ramazan Naryaprağı’nın babasına yardımda bulunduğu tamlanan iddianamede, her iki şüphelinin de ‘taammüden bilerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış dünya mali boyu hapisle cezalandırılması istendi. Anket sırasında bozuk eşi ve ailesinin kendisini ölümle gözdağı ettiği iddiası üstüne Gülbahar Güzeloğlu himaye altına alınarak adresi değiştirildi. İddianame 2’nci Kısık Ukubet Mahkemesi tarafından akseptans edildi.

DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ

Davanın önceki duruşmasında vakfedilmiş maznun Yılmaz Naryaprağı salonda hazır bulunurken, tutuklanmadan maznun Ramazan Naryaprağı ise Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SEGBİS tarafından katıldı. Adresi değiştirilen Gülbahar Güzeloğlu dahi SEGBİS yoluyla tanıklık yaptı. Sanık Yılmaz Naryaprağı, 5 çocukları olan eşiyle anlaşmalı boşandıklarını, kendisinin İzmir’da çalıştığını anlatarak, “Esasen bizde boşanma yoktur. Kızım Yasemin’in burs alarak okuyabilmesi amacıyla eşimle anlaşmalı boşandık” dedi. Olaydan önce kızını müzakere için İzmir’den Alanya’ya geldiğini, aynı gece otelde kaldığını, kızıyla okulda olduğu için görüşemediğini anlatan Yılmayan Naryaprağı, o sırada Alanya’bile olan oğlu Ramazan’ı arayarak, gezebilmek için kullandığı otomobili namına bırakmasını istediğini, daha sonra ayrımsız otomobille oğlunu Serik’te Gülbahar Güzeloğlu’nun kaldığı habbe yakınına bıraktığını aktardı.

“BANA BALTAYLA SALDIRDI”

Yılmayan Naryaprağı, Gülbahar Güzeloğlu’nun beraberinde artan oğlu Furkan’ı da alıp Alanya’ya çarpmak istediğini belirterek, “Yaşadıkları lüp önüne varınca seslendim, dâhilen patırtılı gelmedi. Başlık açıktı, ben bile yürek girdim. İçeride Remzi ve Gülbahar vardı. Beni görünce Remzi odadan kaçtı, Gülbahar de baltayla bana saldırdı. Remzi elinde tabancayla gelerek beni öldürmeye çalıştı fakat tabancası üzücü almadı. Bunun üzerine ben yanımda kâin tabancayla korkutmak amacıyla yere akla yatkın kötü ettim. Bu sırada Remzi beni yumrukladı ve kapıya akla yatkın götürürken yere düştü. Gülbahar ise elindeki baltayla bana saldırmaya bitmeme etti. Ben baltayı almaya çalışırken kafasına balya geldi” diye konuştu. Fenomen anında Furkan’ın çekyatta uyuduğu, açılan çığlık sırasında yerden seken mermilerin kolu ve çenesine hamiş ettiği öğrenildi. Mahkeme başkanının “Sen Gülbahar’ın Remzi ile yaşadığını bilmiyor muydun?” sorusu üstüne maznun Yılmaz Naryaprağı, “Remzi’yle aram iyiydi, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Abi- cömert gibiydik. Gülbahar ve Remzi’nin bir evde yaşadıklarını bilmiyordum” dedi.

‘NAMUSUNUZU TEMİZLEYİN, DİYE KIŞKIRTILDILAR’

Duruşmada saraka verilen Remzi Kerpiç’in oğlu Veysel Kerpiç, sanık Yılmayan Naryaprağı’nın 7-8 yıl geçmiş kumarda haddinden fazla dünyalık kaybettiğini anlatarak, “Eşini Adıyamanlılara kumar borçları üzere satıyordu. Babamdan müzaheret istemiş. Bunun üstüne babam, Yılmayan’dan Gülbahar’ı satın aldı. Ramazan’ın bindiği araba üstelik annesinin antet parası kendisine sunulan bire bir arabaydı” dedi. Cinayetten 10 bölüm evvel Yılmayan ve Ramazan’ın, Siverek’e geldiklerini anlatan Veysel Kerpiç, “Bu kıya amacıyla büyükleri vasıtasıyla ‘Bizi bu duruma düşürdünüz, namusunuzu temizleyin’ diye niteleyerek kışkırtıldılar. Antrparantez sopa yediklerini duydum. Ramazan arada bir Serik’e geliyordu. Bu cinayeti gelişigüzel planlayarak ve aile büyüklerinin zorlaması üzerine işlemişlerdir” diyerek konuştu.

‘5 KAYNIM İLK EVLENDİĞİM GÜNDEN İTİBAREN BANA HÜCUM ETTİLER’

Duruşmada tanık olarak dinlenen Gülbahar Güzeloğlu de “Ben Yılmaz’la evlendiğim aktarılma gerçekte takkadak onunla evlenmedim. 4 sunum kaynım vardı, 5 kişiyle evlendim. İlk evlendiğim günden itibaren bana hücum ettiler. Aynı çocuğumun kimden olduğu mahsus değil diyerek öldürüp attılar” dedi. Yılmayan Naryaprağı’nın sonsuz pislik oynadığını anlatan Gülbahar Güzeloğlu, “Ben Remzi’yi tanımıyordum. Yılmaz kumar oynadığı amacıyla beni satıyordu. Remzi bana eş bundan sonra. 11 yıl boyunca geçimimi sağladı” diyerek konuştu.

MAHKEMEDEN DURDURMA KARARI

Verilen aranın peşi sıra mahkeme heyeti, sanık Yılmaz Naryaprağı’nın tutukluluk halinin devamına, suçun niteliğinin değişmesi ihtimaline karşı maznun Ramazan Naryaprağı’nın üstelik tutuklanmasına, dosyadaki eksiklerin tamamlanarak duruşmanın ertelenmesine değişmeyen verdi.

‘BABAMI PLANLI ŞEKİLDE KATLETTİLER’

Duruşmanın arkası sıra izah yapan Veysel Kerpiç, babasının katillerinin ceza almasının kendilerinin acısını tıpkı nebze hafifleteceğini belirterek, “Bu olayı doğruluk davası kendisine önceleme ediyorlar ama anca aynı format bulunmayan. Babamı planlı bir şekilde katlettiler” dedi.

Veysel Kerpiç’in avukatı Alperen Erol bile yargılamanın yıpranmamış başladığını anlatarak, “Mahkemede ‘taammüden öldürmek’ suçundan tıpkısı anlık yürütülüyor. Bugünkü oturum itibarıyla suçu ‘müzaheret etme’ maddesinden çıkartılan başka tutuksuz sanığın suçu ‘iştirak’ yerine değiştirildi ve tutuklandı. Bu nitelik müvekkiller açısından bile ongun aynı evolüsyon oldu. Kıygın Veysel Kerpiç babasını kaybetmişti, sanıklardan birinin daha tutuklanması yüreklere akarsu serpti” diyerek konuştu.

Share: