BİŞHAK Başkanı Vahap Baysal: “Bu terör örgütleri ve yavuz odaklarına cebin yalçın duracağız”

BİŞHAK Başkanı Vahap Baysal: “Bu terör örgütleri ve yavuz odaklarına cebin dik duracağız”

BİNGÖL Güzeşte İstanbul İstiklal Caddesi’nde terör örgütü eliyle gerçekleşen bombalı saldırıya ilişik açıklama eden BİŞHAK Başkanı Vahap Baysal, “Ağır Sıklet terör örgütlerine bu yaptıkları kalmayacak. Biz martir aileleri yerine sürekli devletimizin yanındayız. Bu terör örgütleri ve yavuz odaklarına cebin yalman duracağız ve durmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Esbak öğlenden sonradan İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen bombalı saldırıda 6 emanet hayatını kaybetti, 81 birey üstelik yaralandı. Yaşanan terör saldırısının ardından izah yapan Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Vahap Baysal, yıldırı örgütlerinin asla emellerine ulaşamayacaklarının altını çizdi.

Baysal, “Adi ve ağır terör örgütlerinin dün İstanbul’birlikte patlattığı bombada 6 vatandaşımız martir oldu, 80 vatandaşımız üstelik yaralandı. Aşağılık terör örgütleri asla ve katiyen bu ülkede emellerine ulaşamayacak. Güvenlik güçlerimiz bunun intikamını misli ile alacaktır. Aheste terör örgütlerine bu yaptıkları kalmayacak. Biz şehit aileleri yerine devamlı devletimizin yanındayız. Bu yıldırı örgütleri ve çok odaklarına cebin yalman duracağız ve durmaya devam edeceğiz. Hiçbir ant yıkılmayacağız, hepimiz benzeri askeriz, hepimiz ayrımsız polisiz. Tanrı devletimize, bayrağımıza, vatanımıza tefessüh vermesin. Bugüne kadar devletimiz bu adi terör örgütlerine alın dimdik durdu ve devam edecek. Namert, pahal bombalı saldırıyı işleyen teşekkül elemanlarından birisi yakalandı ve cezasını çekecek. Devletimiz asla bunların yanına bırakmayacak. Bugüne kadar vatanımız, devletimiz için şehit olanların ruhu çalgılı çağanaklı olsun, mekanları cennet olsun” dedi.

Share: