Batman ekin görüşme haberi… Yeşilçam’ın çevrimli ismi Görüntü Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

Yeşilçam’ın idareci ismi Imge Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

BATMAN – Batman Valiliği ve Batman Belediyesi aksiyon birliğiyle bu yıl 5.’si düzenlenen pusula etkinlikleri çerçevesinde Yeşilçam sinemasının yordamlı ismi Görüntü Koçyiğit, sinema ve kitapseverlerle buluştu.

Batman Ilbay Yardımcısı ve Batman Şehremaneti Başbuğ yardımcısı Kavi Yavuz Sinema yıldızı Koçyiğit’i çiçeklerle karşıladı. Yeşilçam sineması emekçilerinden Hülya Koçyiğit, gerçekleşen konuşma de okurlarla aynı araya geldi. Koçyiğit, yaptığı konuşmada, Batman’a ilk gelişinin olmadığını, daha geçmiş gelip gördüğü şehrin edebiyata, kültüre ve sanata deste göstermesinin kendisini çok çok bahtiyar ettiğini söyledi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine bel eden Koçyiğit, insanların sevgisini adalet edebilmek amacıyla haddinden fazla çalıştığını anlattı. Koçyiğit, “Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin hazırladığı 5 yıldır bitmeme eden pusula fuarına seve seve geldim. Burada gördüğüm sevgiyi, ilgiyi kıytırık beni haddinden fazla mutlu etti ve haddinden fazla duygulandırdı” dedi.

“Bu kadar gencin pusula sevgisinin olması, sinema sevgisinin olması beni çok duygulandırdı” diyen Koçyiğit, “Öylesine tıpkı cennet ülkemiz var ki, doğusu, güneyi, kuzeyi ayırt etmez. beher yöresi bir birinden iyicene. Benim ilk hisse senedi değil Batman’a. Daha önceki Siirt, Batman, Mardin, Van, Türkiye’nin temas hesabına gitmiş gezmiş insanım. Zımnında gençlerin özelikle üniversite gençlerin ülkenin beherglas köşesini gezmesini başvuru ediyorum. Gezerek, görerek haddinden fazla elan fazla düşün sahibi olacaksınız bu güzel ülkemizde. Onlarla gelişigüzel beyan etmek hoşur çok güzeldi, domuzuna tıpkısı sürprizdi. Her birine teşekkürname ediyorum. Bu büyüklüğünde içten ilgili gösterdikleri için çokça bahtiyar oldum” ifadelerini kullandı.

Share: