Başkan Sarban, kalburüstü haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Deveci, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında mertebe elde eden Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün sporcularını kabul etti. Muvaffakiyetli sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Sarban, Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Bay Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Esmer ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı başkanlık makamında misafir etti.

Deveci, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile aynı müddet kardeşçe eden Deveci, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’üstelik gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde dünya ikincisi, Polonya’birlikte yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’de yapılan Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Yağız,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında kesme, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Hamle Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Er Kişi Gülen, Minikler 1. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik etti.

Uray Başbuğ Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın bile bulunduğu ziyarette gailesiz sporcuların başarıları ile alım duyduklarını tamlayan Savran, sporcuların başarılarında iri emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini dahi kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli bando forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde üstelik büyük başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Deveci yaptığı yazılmış açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza örnek oldunuz. Nevşehirli gençlere bindi verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi üzere neler yapabileceğini bilcümle dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız alım ve mutluluğun tarifi bulunmayan. Yemeden Içmeden bu şehrin bir belediye başkanı adına değil, sizlerin aynı ağabeyi namına herhangi bir devir yanınızda olacağım. Yemeden Içmeden halter üzere değil bu şehirde spor boşaltmak talip kamu çocukların, gençlerin yanında tığ olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: