Avustralya Açık’ta unutulmaz bitiş!

Paris Saint-Germain’in yıldızı Neymar, bando arkadaşları Marco Verratti ve Leandro Paredes ile gelişigüzel Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan iki esere sahip oldu.

NTV’deki habere göre; Real Madrid’den Luka Modric zat NFT koleksiyonunu yaratırken Paris Saint-Germain’den Neymar üstelik iki çıngı için 1 milyon eurodan aşkın mal harcadı. Brezilyalı yıldız, bu garip tokenlar üzere bildirme büyük pazar yeri olan OpenSea platformu yoluyla Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan iki kitap satın aldı.

Ifa Ethereum kripto mülk birimi aracılığıyla yapıldı. Neymar çizimlerden biri üzere 159,99 ETH ve başkası amacıyla 189,69 ETH ödedi. Bu ifa KUL dolarına çevrildiğinde biri amacıyla 521 bin dolar ve ötekisi amacıyla ise 624 bin dolar oluyor.

Neymar toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla takım arkadaşları Leandro Paredes ve Marco Verratti’nin üstelik ödemenin bire bir kısmına dahil olduğunu bildirdi.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonuna dünyanın şöhretli ayrıksı isimleri da ilişki gösteriyor. Cetvel rapçi Eminem, NBA yıldızı Stephen Curry ve pop TV sunucusu Jimmy Fallon vadi alıyor.

Neymar, sabık Son Teşrin ayında NFT’leri yetiştirmek ve pazarlamak amacıyla NFTSTAR şirketi ile benzeri sözleşme imzalamıştı.

NFT NEDİR?

İçerisinde fotoğraf, ses dosyası, videoteyp veya fiziksel ayrımsız varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “nazirsiz dijital yaşayış” olarak tanımlanan NFT (Non-Fungible Token), gen adına dijital görüşme eserleri için kullanılırken, etkileşimli oyun öğeleri ve spor derlem kartları gibi ayrımlı kullanma alanı da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin birlikte getirdiği büyük yeniliklerden biri olan NFT, sayısal varlıkların Blockchain ile imzalanarak saklı yazı mal birimleriyle satılması anlamına geliyor.

Doktorun ‘NFT’ planı ortaya artık: Hastası şoke oldu!

 

NFT savaşı: Dev şeriklik sanatçıya dava açtı!

 

Share: