Arsuz’da “Gaziler Günü” Kutlaması

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Çekinmezlik, “Gaziler Haset” dolayısıyla ilçede planlı programlara katıldı.

Arsuz Atatürk Site Meydan’ında, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program, gazi ve ailelilerinin havza gezisi ile devam etti.

Gaziler şerefine verilen yemekle son bulan programa, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Garnizon Komutanı Miralay Saygınlık Cevdet Tarakçı, Arsuz Şehremini Asaf Hamaset, Çalım Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri,  Sivil Sosyete Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar ve askeri personel katıldı.

Gazilik makamının önemine vurgu işleyen Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, “Yiğitlik hem dinen hem bile milletçe maddi ve manevi adına herkesin erişemeyeceği bir evre. Bu misilsiz mertebeyi adalet fail sizleri kutluyor ve tebrik kartı ediyorum. Büyük komutan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve sizler kadar binlerce gazimiz sebebiyle bugün buralardayız. Bunun sebebi sizlersiniz. Gine sizleri tebrik ediyor, ömrünüzde keyif ve geçim diliyorum. Ilkin sunu şişman Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü ve silah arkadaşları tutmak amacıyla bütün gazilerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ise “Aziz şehitlerimizin zer hatıraları, bulunmaz gazilerimiz ve aileleri sizleri nazikâne, sevgiyle selamlıyorum. Gaziler günü vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifham etmek isterim. Devletlerin ve milletlerin değişik öncelikleri var. Mücadeleleri var. Bizim da anne mücadelemiz, devletimizin, milletimizin ve bayrağımızın varlığı üstüne kuruludur. Ulu Önder, zer mehabet ve politika adamı özellikle Atatürk girmek için bütün şehitlerimizin manevi hatıralarına nazikâne eğiliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Siz gazilerimizin gününü kutluyor, bundan ahir yaşamınızda afiyet, varlık ve mutluluk diliyorum” diye konuştu.

Share: