İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 memleket için soluk, 4 il üzere turuncu kodlu uyartı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere göre mevki genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 diyar için solgun ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Cıvıl Cıvıl, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel ateş durumu”na işaret ediyor. Tutum edilen meteorolojik hikâye olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek cerrahi müdahale üstüne tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun ağırbaşlı olduğjnu belirtir. Adisyon edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik şartlar ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve erte çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’de dahi ayaz etkin olacak. Karadeniz’in efdal kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: