Akıbet Dakika | Kocaeli’de coşkunluk sâdır evde cesedi kâin kızın ailesinin avukatından izah Açıklaması

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yangın sâdır evde cesedi mevcut 15 yaşındaki kızın ailesinin avukatı, ellerindeki bulguların şüphelinin cinayeti işkence çektirerek intikam üzere işlediğini gösterdiğini söyledi.

Ölen Büşra Kabataş’ın ailesinin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şüphelinin ifadelerinde tutarsızlıklar olduğunu anlatım etti.

Şüphelinin, ölen kızın annesiyle görüşmeye geldiğini iddia ettiğini ancak bunun makul olmadığını savunan Tınarlıoğlu, “Birlikte getirdiği materyallerin hepsi azap amacıyla gelindiğini gösteren materyaller. Koli bandı, iplik, elektro yadırgatıcı aleti, yanıcı jel üzere deliller, eziyet için mücehhez yerine geldiğini gösteriyor.” diyerek konuştu.

Tınarlıoğlu, “Anneye geldiğini tez ediyor ama bu anca göstermiyor, sanki intikam amacıyla yapılmış tıpkı cinayete benziyor. Gözlemlerimize göre kızımıza ciddi tıpkısı işkence yapmış. Bu işkencenin amacı de aileye işkence kabilinden görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Büşra Kabataş’ın üzerinde bayıltıcı nitelikte olmayan 20’nin üzerinde bıçak izi olduğunu nâkil Tınarlıoğlu, “Bunların bütünü çizik ve kesi olduğu için işkence namına görünüyor, işkence yöneltmek için mamul. Vücudun eksantrik bölgelerinde yoğun olarak var. Bu da ezinç yaptığını gösteriyor.” diye konuştu.

Tınarlıoğlu, evde sâdır yangına değinerek, şunları kaydetti:

“Yakma aşamasında bile şu anki tahminimizi söylüyoruz; galiba canlıyken yaktı. Yaşıyordu o anda, bulgular onu gösteriyor. Adli tababet sonuçlarını henüz görmedik ama neticede çok mücehhez geldiği ve intikam üzere bu cinayeti işlediği anlaşılan. Bize göre bu kesin. Hiçbir indirim olmadan ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezasını gerektiren ayrımsız suç. Tek indirim almaması gerekir, kımıldatma ve benzeri iskonto almaması gerekir çünkü vahşice planlanmış ve ezinç ederek mamul tıpkısı kıya.”

Mavera yandan keleş T.Y, emniyetteki ifadesinde, annesi A.Ç. ile ilişkisi olduğu dönemden Büşra Kabataş’ı tanıdığını söyledi.

A.Ç. ile temas etmek için eve gittiğini tamlayan T.Y, yanı sıra korluk tutuşturucu jel, tasni çamaşır ipi, argaç ve elan önce internetten satın aldığı elektroşok cihazı ile koli bandı bulunduğunu belirtti.

Evden çıkarken karşılaştığı Büşra Kabataş’ın kendisine taşlama ettiğini argüman fail kaba, kızı eve çıkardığını ve yatak odasında bayılması üzere vücuduna elektroşok cihazını tuttuğunu, bayılmayınca atkıyla ağzını kapatarak bantladığını, ellerini ve kollarını iple bağladığını anlattı.

Kızı ürkütmek için mutfaktan bıçak aldığını söyleyen şüpheli T.Y, hoşgörüsüz döndüğünde ise ellerini ve kolları çözülmüş olan kızın namına çifte attığını tez etti. T.Y, bu tam üzerine düştüğü kızın boğazına bıçağın saplandığını anlattı.

Kızın yerinden kalkmaya ve bağırmaya bitmeme etmesi konusunda yastığı konusunda koyduğunu ve bastırdığını anlatan T.Y, bir müddet bilahare akışmaz kalınca dahi konusunda korluk jelini döktüğünü ve ateşlediğini, ardından evden ayrıldığını, yanına aldığı malzemeleri çöpe attığını bildirme etti.

Olay

Mustafapaşa Mahallesi 721. Sokak’ta kâin evde 7 Ekim’de sâdır ateş itfaiye aracı ekiplerince söndürülmüştü. Yangının başladığı odada 15 yaşındaki Büşra Kabataş’ın cesedi bulunmuştu.

Polis ekiplerince yapılan tetkik sonucu, Kabataş’ın annesi A.Ç’nin sakat ayvaz arkadaşı T.Y’nin zinde kızı öldürdükten bilahare evi ateşe verdiği belirlenmişti.

İl Güven Müdürlüğü Güvenlik Ofis Müdürlüğü ekiplerince kaçma hazırlığındayken yakalanan T.Y, çıkarıldığı gözetleyici hazar ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: