AK Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Hatay’da partililere seslendi Açıklaması

DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2023 seçimlerinin önemini belirterek, “Tehlikesiz olun bu intihap Akdeniz’deki Mavi Vatan kavgasının seçimidir. Şuşa’daki Azeri kardeşlerimizin seçimidir. Karadeniz’deki bizim mücadelemizin bire bir seçimidir. Yıllardır vermiş olduğumuz bu nüfuz mücadelesindeki kazanımlarımızın kaybedilmemesi seçimidir.” dedi.

Özhaseki, Hatay’daki temasları kapsamında YANLIŞSIZ Öğür Hatay milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Hacı Kortej Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik ve SELIM Öğür İl Başkanı Gıyap Yeşildal ile Yayladağı Belediyesi öncülüğünde kurulan Yayladağı Eş Girişimi Kooperatifi binasının açılışını yaptı.

Açılışın ardından Özhaseki ve beraberindekiler kooperatifi gezerek Komutan Damla Yalçın’dan çalışmalarla ilgilendiren bilgelik aldı.

Özhaseki daha sonradan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ı ülfet etti, peşi sıra Uray Güruh Salonu’nda muhtarla tıpkısı araya geldi.

İskenderun Belediyesini bile musahabe eden Özhaseki, burada Belediye Reisi Fatih Tosyalı’dan çalışmaları karşı hikmet aldı.

Özhaseki daha sonda DOĞRU Parti İskenderun İlçe Başkanlığına geçerek burada partililerle görüştü.

Burada partililere seslenen Özhaseki, kimseyi ayırmadan harıldamak amacıyla bu yola çıktıklarını söyledi.

Bunun için yapılan bilcümle seçimlerde bir numara olduklarını tamlayan Özhaseki, Cumhuriyet Altını tarihinde ne yapılmışsa beş altı mislini 20 sene içerisinde yaptıklarını dile getirdi.

“Sorunları çözecek yine bizleriz”

Milletin yıllardır üstünde oyun oynandığını söyleyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“FETÖ belası 50 yıldır var tehlikesiz olun. Yeni çıkıntı tıpkısı olay değil. Arada Sırada sanki PKK birlikte FETÖ üstelik DÜRÜST Öğür ile doğma, bizim zamanımızda oturmuş gibi anlatıyorlar. Milleti kandırmaya devam ediyorlar. Anca değil. Yeniden ensiz dışı tahrikli,yeniden onların desteğiyle 50 yıldır süren tıpkısı bela silsilesi var ama çokça şükür bütün bunların hakkından üstelik bizler geldik. İşlerimiz birlikte iyiye gidiyor. İnşallah imdi dahi iyiye gitmeye bitmeme edecek. Haddinden Fazla dahi güzel amal yapılıyor. ufak tefek sorunlarımız var mı var. Biliyor muyuz bunları? Haddinden Fazla ongun biliyoruz. Bunları kim çözecek? Güvenli olun bunu çözecek önderlik hem bizde var, liderimiz filhakika başımızda, kol birlikte hikmet bile repertuvar birlikte var. Bu sorunları çözecek inşallah esasen bizleriz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.”

“Bu seçimler üzere hepimizin seferber olması geçişsiz”

2023 seçimlerinin önemine değinen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki günlerde bile tıpkı seçim var. Bu seçme sıradan benzeri Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Recep Tayyip Erdoğan seçimi dahi değildir. Bu intihap bütün dünyadaki sakıncasız olun mazlumların seçimidir. Ahiret Yolculuğu döşeğinde Cumhurbaşkanımıza ‘Boşnakları sana tasdik ediyorum. Ona lütfen kız kardeşin üzere bak.’ diyen Aliya İzzetbegoviç’in seçimidir. Filistin’in seçimidir. Emniyetli olun bu seçme Akdeniz’deki Gökçe Yurt kavgasının seçimidir. Şuşa’daki Azeri kardeşlerimizin seçimidir. Karadeniz’deki bizim mücadelemizin tıpkısı seçimidir. Yıllardır vermiş olduğumuz bu kuvvet mücadelesindeki kazanımlarımızın kaybedilmemesi seçimidir. Tanrı kötülere vesile vermesin. Yapmak haddinden fazla ağırlık ama sımak o büyüklüğünde kolay ki. O yüzden bu intihabat üzere hepimizin seferber olması lazım.”

Konuşmaların arkası sıra SELIM Fırka İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Yiğitlik, Özhaseki’ye tabela hediye etti.Share: