Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Günü kutlandı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’de, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Ilbay Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Baş Başa Hususi Kuvvetler Başkan Yardımcısı Tugay Nihat Ergün, Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Büro Başkanı Ateşin Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Bölüm Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Ilkgüz Gaziler Haset, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların yurt olması ve devletimizin bekası önünde canlarını adayanların çalım ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Inanma Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Sazak

Mersin Ağacı’de dahi 19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla Cumhuriyet Alanı’nda merasim düzenlendi.

Vali Yüce Hamza Güreşçi, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Nahiye ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kesinti, Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Şubesi Başbuğ Yardımcısı Eksiksizlik Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, çekinmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Yaka Düzenlilik Akdeniz Havza Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Kurnaz Komutanı Sancak Temiz Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, politik partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler de törende saha aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda, Vali Rahmi Doğan, Garnizon Başkan Vekili Piyade Miralay Tarık Kilolu ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Fedai Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Idarehane Başkanı Mehmet Ramiz Bakır müzakere yaptı.

Vali Doğan, törenin arkası sıra gaziler ve yakınlarıyla dostça etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki tören Ululuk Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt itibar defterini imzalayan Ilbay Erdinç Yılmaz, “Kahraman gazilerimiz, biliyoruz kim omuzunuzda gururla taşıdığınız balaban madalyalar, şu dakika basmakta olduğumuz bu toprak, her bir karışı uğruna verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Belediye Başkanı Boy Bos Esmer, DOĞRU Tümen Osmaniye Saylav Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Melik Kocabaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: