AİÇÜ’de “Müzaheret Kampanyası Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı” yapıldı

Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ), Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilimizi üstelik etkileyen depremle ait değerlendirme yapılarak AİÇÜ vasıtasıyla sarsıntı bölgesine yapılacak yardımlar üzere hazırlanan Eylem Planı Yorum toplantısı yapıldı.

AİÇÜ Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, rektör yardımcıları, genel yazman ve genel sekreter yardımcısı ile kat başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, hareket bölgesine yapılacak yardımlar üzere Üniversitedeki koordinasyonu uydurmak ve atılacak adımları görmek üzere gösteri planının uygulanmaya başlandığını söyledi.

Prof. Dr. Sıkıntı, “Kahramanmaraş merkezli medyana mevrut depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sıhhatli olsun. Üniversitemiz marifetiyle yapılan yardım kampanyası kapsamında toplanılan temel gerekseme malzemelerini Ağrı Valiliği koordinasyonunda genişlik bodur sürede sarsıntı bölgesine yaymak için eksiksiz birimlerimizle çalışıyoruz” dedi. Prof. Dr. Felaket, AİÇÜ’üstelik tahsil gören, depremden etkilenen ve ihtiyacı olan kamu öğrencilerin yanlarında olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin balaban bir bölümüne ulaştık, diğerlerine üstelik ulaşmaya çalışıyoruz. İlimizde Itimat Yurtlar Kurumunda, depremden etkilenen öğrencilerimiz için ücretsiz adına barınma ve yemek hizmeti sunuyoruz. Hareket bölgesinde aktif öğrencilerimiz kâm etmeleri halinde Güven Yurtlar Kurumundaki ücretsiz hizmetlerden yararlanabilecek. Maddesel ve manevi adına tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve ailelerinin yanındayız” diyerek konuştu. Prof. Dr. Karabulut, deprem bölgesinde bulunan öğrencilere 13-17 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak baharat dönemi ibret kayıtlarında lüzumlu kolaylığın sağlanacağını söyledi.

Yüksek Talim Müesses Başkanı (YÖK) Başkanı Erol Özvar Başkanlığında Darülfünun Rektörleri ile online güruh yapıldığını nâkil Prof. Dr. Sıkıntı, toplantıda sarsıntı bölgesindeki illerde mevcut üniversitelerimizin durumlarıyla ilgilendiren değerlendirme yapıldı” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Sıkıntı, AİÇÜ bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardıma bindi sağlayıcı yekpare personele teşekkür etti. – AĞRI

Share: