Başkan Vekili Ürkek, “Atatürk, şehrimize ayrı ayrımsız tabiiyet duymuştur”

Yalova Şehremaneti Komutan Vekili Mustafa Kaçıngan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehrimize ayrı aynı bağlılaşım duymuştur” dedi.

Cesaretsiz, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 93ncü yıldönümü nedeniyle bire bir düşünce yayımladı.

Atatürk’ün “Yalova Benim Kentimdir” sözünü hatırlatan Cesaretsiz, mesajında şu ifadelere kayran verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, şehrimize ayrı aynı tabiiyet duymuştur. Bunu önceki geldiği 19 Ağustos 1929’dan akıbet el ayrıldığı 1 Gücük Ay 1938’e büyüklüğünde Yalova’ya kattıklarıyla bariz göstermiştir. Atatürk, bu süreçte ilkin Yalova’nın imarı tevessül etmek üzere şehrimizin kalkınması ve İstanbul’un lokomotifi olması için icraat yapmıştır. Şehrimize bıraktığı sayısız eserlerin içre bire bir tanesi var kim günümüzde halen şişman arzu gören bir eser namına Yalovamıza işaret değeri katmaktadır. O bellik dünyada daha çevrecilik bilincinin olmadığı yıllarda benzeri ağacın dalına kıyılmamak için kaydırılan Revan Köşk’tür. Icap köşkün hikayesi gerekse Gazi Mustafa Eksiksizlik’in şehrimize olan sevgisi satırlarla anlatılamayacak büyüklüğünde mufassal ve değerlidir. Bizlere sakıt görev onun ve atalarımızın bizlere emanet ettiği bu kutsi topraklara sonuna kadar erbap çıkmaktır. Atatürk’ün emaneti Yalovamızın ve ülkemizin kalkınması üzere dursuz duraksız çalışmaya bitmeme edeceğiz.

Bu kalp ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 93ncü yıldönümünü kutluyor, onu ayrımsız misil daha imtina etmek ve rahmetle anıyorum.” – YALOVA

Share: