Ahmet Davutoğlu: “Başörtüsü sorunu iktidar değişikliğinde gine hortlayabilir”

Ahmet Davutoğlu: “Başörtüsü sorunu iktidar değişikliğinde yine hortlayabilir”

“Kanuncu ya üstelik anayasal düzenleme yapmak lazım”

AMASYA – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Başörtüsü sorunu fiili namına kalktı. Ama giderek nüfuz değişikliğinde ülkü yine hortlayabilir. Birileri gelip 28 Gücük Ay gibi aynı anlayışı getirebilir. Böyleleri maatteessüf var” dedi.

Amasya’üstelik bire bir otelde düzenlediği toplantıda CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına verilen desteğin ayrımlı çevrelerce eleştirildiğine değinen Ahmet Davutoğlu, “Muhalefette o çarkıt 28 Şubat zihniyetini temsil edenler rahatsız oldu. Başörtüsü sorununun tıpkısı daha gündeme gelmemesi için kanuni ya da anayasal düzenleme ayırmak geçişsiz. Milyonlarca başörtüsü kadının, kızın yaşadığı çileler üzerinden esasen esasen seçim istismarı yapılmaması üzere demincek aynı kanuni düzenleme yapılması geçişsiz” diye konuştu.

“Kadın bunu şimdi nakız vakti”

Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ çıkışına karşı Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘anayasa değişikliği’ çağrısı yaptığına meni eden Davutoğlu, “Eş bunu demin nakız vakti. Mazeret bulunmayan. Bunun içinin eksantrik maddelerle sulandırılması gibi şeyde akıllıcasına değil. Her sevgili öz doğası içinde çözülmeli” şeklinde konuştu.

Share: