Adana’daki cinayetle ilgilendiren iki kardeşe müebbet istemiyle sorun

Adana’nın şekil Çukurova ilçesinde arkadaşlarını bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan iki kardeşe “düşünülerek katil” suçundan müebbet hapishane cezası istemiyle sorun açıldı.

Karslılar Mahallesi’ndeki barın çıkışında, 12 Mayıs’ta Mehmet Yıldız’ın (21) darbedilerek ve bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili sormaca kapsamında tutuklanan arkadaşları M.E. (16) ve ağabeyi M.E. (18) ile ilgilendiren yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 4. Alçak Ukubet Mahkemesince akseptans edilen iddianamede, iki cömert ile maktulün Osmaniye’den Adana’daki bara eğlenme geldikleri, burada aralarında tartışma çıktığı belirtildi.

İddianamede, tartışmanın mekan dışında de bitmeme etmesi zımnında M.E. ve ağabeyi M.E’nin, arkadaşlarını bıçaklayıp darbettikleri, olayın arkası sıra Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Şans’ın hayatını kaybettiği anlatılarak, sanıkların “kasten kanlı” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Tutuklu sanıklar M.E. ve ağabeyi M.E’nin yargılanmasına ilerleyici günlerde başlanacak.

Merkez Çukurova ilçesinde 12 Mayıs’ta barın çıkışında bıçaklanarak okkalı yaralanan Mehmet Yıldız, kaldırıldığı Adana Site Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olayla ilişik kardeşler M.E. ve M.E. tutuklanmıştı.

Share: