Yüksek Öztrak: Sıkıntılı Dışından Safsatalarının Reklamı İçin Getirdikleri Iktisatçı, Erdoğan’a IMF Kapısını Göstermiş

CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak, ABD’li Müderris Max Gillman’ın Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a enflasyonla mücadele üstüne verdiği tavsiyeye ait, ” Nasreddin Hoca’nın namus borcu ödeme fıkrası kabil ayrımsız safsata uydurdular. Kendilerini uyaran kusursuz ekonomistlerin ne mandacılığı ne da tetikçiliği kaldı. Daraç dışından safsatalarının reklamı üzere getirdikleri ekonomist ise Erdoğan’a IMF kapısını göstermiş” dedi.

Üstün Öztrak, içtimai medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, Kaynak ve Maliye Bakanlığı eliyle 29 Eylül 2022 tarihinde planlı “Pandemi Sonrası Dönemde Tutum Paradigmasında Inkılap ve Yükselen Ülkeler” zirvesine katılan Profesör Max Gillman’ın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği ekonomi tavsiyelerini değerlendirdi.

Gillman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmeye ait, “Yükselen enflasyonu kontrol altına almaya çalışmak üzere Arsıulusal Dünyalık Fonu’ndan (IMF) yüreklilik aramaya kendisini heveslendirme ettim” dedi.

Öztrak ise Sözcü Gazetesi’nin konuya ilişkin haberini alıntıladı ve şu paylaşımı yaptı:

“Nasreddin Hoca’nın borç ödeme fıkrası gibi bire bir safsata uydurdular. Kendilerini uyaran aklı başında ekonomistlerin ne mandacılığı ne birlikte tetikçiliği kaldı. Yetersiz dışından safsatalarının reklamı için getirdikleri ekonomist ise Erdoğan’a IMF kapısını göstermiş.”

Share: