Yozgat’ta doktorlar çok mesaide

Yozgat’ta doktorlar çok mesaide

YOZGAT – Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Eksper Dr. Mustafa Kozan, iş saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve randevu alamayan hastalara kolay bulmak için Çarşamba günleri “faaliyet dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Şehir Hastanesi’nde yoğunluktan âlem termin kabul etme sıkıntısının yaşandığı Ayn, KBB, kardiyoloji ve avrat mevlit gibi polikliniklerde temas hafta Çarşamba haset saat 17.00-19.00 saatleri beyninde “say dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 hekim görev yapıyor”

Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Ehlivukuf Dr. Mustafa Kozan, işyar 19 hekim ile sürdürülen bakım için açıklamalarda bulunarak, “Iş dışı poliklinik hizmetini seçme hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 ortada başlattık. Özellikle termin bulamayan hastalarımızın ve faaliyet içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza bakım yüklemek adına böyle bire bir hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle gelişigüzel alelhusus talebin faziletkâr olduğu branşlarda bakım veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Göz, avrat mevlit, dahiliye kadar branşlarda 19 hekimimiz etkin yerine çalışmaktadır. 6 ay geçmiş de hakeza bire bir bakım vermiştik ve çokça adamakıllı kalın kafalı dönüşleri olmuştu. Çünkü lazım istemez icap hisse senedi yoğunluğundan gerekse hususi sebeplerden iş saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza pir benzeri akşam polikliniği hizmeti mevdu oluyor” dedi.

Başhekim Kozan faaliyet dışı poliklinik hizmetini sağlayıcı çalışanlara teşekkürname ederek, “Tığ bu hizmeti elan dahi güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız ağız ağıza hastalarımıza güzelce benzeri hizmet sunabilmek, bunun amacıyla dahi elimizden geleni yapmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a yakın sökel alıyoruz”

Göz Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Polat ise düzentileme dışı hizmette birlikte yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Site Hastanesi’nde göz hastalıkları hekimi adına çalışmaktayım. Bölüm içerisinde polikliniğimiz haddinden fazla ağırbaşlı olmakta, ayakta hastalarımıza dahi bakım vermekteyiz. Yer illerden mevrut hastalara de bakım veriyoruz. Genişlik hakeza olunca birlikte sökel sayımız artıyor. Tığ birlikte mesai dışı hastalarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Saat akşam ezanı 5-7 arasında poliklinik yapıyoruz. Gine alçak bire bir şekilde çalışıyoruz. Halkımıza bakım vermekten çevre mutluyuz, iş dışı ortaklık haddinden fazla oluyor, iki saat içerisinde 30-40 marazlı alıyoruz başkaca yetiştiremediğimiz hastalar bile oluyor” ifadelerine düzlük verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Himmet dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti tamlayan vatandaşlardan Talip Yılmayan birlikte, “Bu uygulamayı gayet olumlu buluyorum. Çünkü bizim gibi çalışanlar amacıyla cevaz kabul etme problemi oluyor veyahut elverişli olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim için gayet gani. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını ölçüm ediyoruz. Saat akşam ezanı 5 ila 7 arasında muayenemizi oluyoruz, herkese çok teşekkürname ederim” diye konuştu.

Memnune Kamlı isimli vatandaş üstelik, “Haftada benzeri çevrim saat akşam ezanı 5 ve 7 arası Yozgat Şehir Hastanesi’nde hizmet veriliyor. Bu sistemden çok memnunuz, yer azından sıra bulabiliyoruz ve istikşaf olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Share: