Yerde buldukları güven kartın temassız özelliğinden faydalanarak hakeza alışveriş yaptılar

Yerde buldukları yüreklilik kartın temassız özelliğinden faydalanarak hakeza aksata yaptılar

İSTANBUL – İstanbul Sultangazi’de ayrımsız vatandaşın dünyalık kaplamak üzere gittiği ATM’de düşürdüğü yüreklilik kartını bulan yürekli ve yeğen olduğu memul 5 ayrı noktadan toplanmış bin lira değerinde aksata yaptılar. Şahısların alışveriş yaptıkları o anlar ise tıpkı işyerinin asayiş kamerasına yansıdı.

Görüngü geçtiğimiz Çarşamba haset saat 20.30 sıralarında Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya bakarak İhsan Derici isimli yurttaş akşam ezanı saatlerinde mülk yatırmak için gittiği ATM’den dönerken farkında olmadan itimat kartını düşürdü. Emniyet kartını bulan bıçkın ve yeğen olduğu memul eşhas ise temassız özelliğini kullandıkları anaç ile 5 ayrı noktadan bin liralık değerinde alışveriş yaptılar.

“Çökertme telefonuma tebligat geldi ve kartımdan gider yapıldığını gördüm”

Yaşanan olayı anlatan İhsan Derici ” Akşam vücut atm ye gittim ego servet yatırdım ayrımsız sefer yatırdım almadı ikinci seferde yatırdım almadı köle kızdım almayınca sonraları yatırırım dedim parayı cebime koydum ve atm nin başından ayrıldım ayrıldıktan sonraları kem saat içerisinde evime geçtim. Evime gittiğimde çökertme telefonuma tebligat geldi ve kartımdan harcama yapıldığını gördüm . O patırtı ile bankayı aradım bozma ettirene büyüklüğünde 5 ayrı yerden ödeme mamul bilahare bankadan kapattırdım kartımı. Bilahare karakola gidip şikayetçi oldum bin TL değerinde aksata yapıldığını gördük 5 ayrı yerden bin TL değerinde aksata ergin ve tığ araştırdık bu şahısları ve bıçkın yeğen yani akraba olduklarını öğrendik adreslerini öğrendik” dedi.

Buldukları güven kartı ile 5 ayrı noktadan temassız özelliğini kullanarak aksata fail şahısların görüntüsü ise asayiş kamerasına yansıdı. Görüntülerde yürekli ve yeğen olduğu argüman edilen şahısların girdikleri bire bir marketten alışveriş yaptıkları görülüyor.

Share: