Yalova’da eroin operasyonu: 20 kontrol

Yalova’üstelik maden operasyonu: 20 gözaltı

YALOVA – Yalova İl Güvenlik Müdürlüğü aracılığıyla planlı senkronik mızrap operasyonunda 20 can gözaltına makbuz.

Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Kat Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda Bağlarbaşı Mahallesi’nde birçok ikamette eş anlı operasyon gerçekleştirildi. 20 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda kaknem şahısların ikametleri uyuşturucu husus taharri köpekleri ‘Zeytin’ ve ‘Gölge’ eşliğinde arandı.

Aramalarda 296,35 gram tütün, 122 bireşimli ecza grubu komprime, 7.35 gram metamfetamin, 1.33 gram skunk maddesi, 1.30 gram sentetik kannabinoid, 1 mahiyet kenevir bitkisi, kendir bitkisi yetiştirmek ve elde etmek amacıyla oturmuş vaziyette özel donanımlı ısı ve kandil panelleri, havalandırma sistemleri, kırılan ölçü, pompalı tüfek, tabanca ve bu silahlara ait cephane ele geçirildi.

Şüphelilerden M.A. ve M.B. adli kontrol amacıyla başıboş bırakıldı. Almak için esrar özellik bulundurmak suçu ile ilgilendiren gözaltına alınan O.C., E.E., N.B., C.A. ve H.K. karşı da adli muamelat gerçekleştirildi. Gözaltına alınan ayrıksı zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Share: