Türk Kızılay Umumi Başkanı Kınık, Osmaniye’de konuştu

Türk Kızılay Genel Başkanı Soyluluk Kınık, “Kızılayımızın, şu hilalimizin dalgalandığı değme yeri, her bir kurum merkezimizi bir toplum merkezi konseptiyle ayağa fethetmek istiyoruz.” dedi.

Kınık, Türk Kızılay Osmaniye Şubesince “Sürdürülebilir Sosyete Merkezi Modeli”nin açım töreninde, Türk Kızılayının 154 yıldır dur durak körlemeden çalıştığını söyledi.

Türk Kızılayın yürüttüğü hizmetlerin devlete destek ve millete bakım amacıyla olduğunu belirten Kınık, bu gücü üstelik esasen milletinden ve devletinden aldığını ifade etti.

Açılışı yapılan merkezin Türkiye’deki 22. format olduğunun altını çizen Kınık, şöyle bitmeme etti:

“Kızılayımızın, şu hilalimizin dalgalandığı rastgele yeri, her bir kuruluş merkezimizi tıpkı cemiyet merkezi konseptiyle ayağa kullanmak istiyoruz. Nedir bu topluluk merkezi? Tığ cümle üzere sağlık ve emniyetli yaşam vizyonuyla hayaliyle akım ediyoruz. Cümle amacıyla keyif ve emniyetli hayat dediğimiz bu hayalimiz, bu vizyonumuz için çok değişik hizmetler araklamak zorundayız. İnsanımıza farkındalık bina etmek zorundayız. Hangi konuda? Biraz geçmiş arkadaşlarımız bahsetti. Keyif konusunda, kendi sağlığını siper ve geliştirme konusunda, sosyete sağlığı üzerine, ailesinin sağlığı, ev fertlerinin sağlığı konusunda, metin ihtiyarlama kültürü noktasında hizmet etmek durumundayız. Afat üzerine işlemek zorundayız. Toplumumuzu afetlere, alışılmamış durumlara alıştırmak zorundayız. Anca bir buut olduğunda evvel yardımı alim, afete müdahaleyi alim ve insanlara bindi olacak, bu işin farkında olan insanların sayısının artması için buradayız.”

Kınık, Türk Kızılayın yardıma muhtaçlara bile ahali uzattığını aktararak, insanın potansiyelinin gerçekleştirmesini engelleyen arz balaban, yeryüzü sıkıntılı şeylerden ayrımsız tanesi olan yoksullukla boğuşmak ve insanımızı bu sakıt olabileceği meskenet batağından gine onun gücüyle, gayretiyle kurtarabilecek icraat muktedir olmak üzere burada olduklarını söyledi.

Sosyete merkezlerinin bu konular üzerinde bakanlıklarla işbirliği içinde icraat yürüteceğine de değinen Kınık, şunları kaydetti:

“İnsanı perçinlemek, herkese afiyet ve emniyetli yaşam keşfetmek açısından, üzerine tuğla koyarak dayanabilen çok projeyi burada gerçekleştirileceğiz. Ego özellikle kadınlarımızı, gençlerimizi, özürlü vatandaşlarımızı, bu sosyete merkezine erbap çıkmaya, projeler yapmaya, onların projelerine omuz vermeye nida ediyorum. Bura inşallah haddinden fazla özgün projelere, Türkiye’deki özge 81 iklim ve 900’ü aşkın ilçemizdeki Kızılay teşkilatlarına dahi benzer olacak. Çünkü bura zat ayakları üzerinde ve ‘ben Osmaniye’nin gücüyle ayakta durabilirim’ iddiasıyla ortaya çıkacak olan yürekli tıpkı cemiyet merkezi. Bu topluluk merkezi inşallah sair toprak merkezlerimizde kat sayı takanak. Osmaniye gelişigüzel alanda, vatanseverliğiyle hayırseverliğiyle dayanışmasıyla zaten kat sayı tıpkısı şehir. Bu yönüyle bile inşallah gayrı illerimize eş olacak.”

Konuşmasının peşi sıra Kınık, tören düzeni üyeleriyle kurdele keserek topluluk merkezini hizmete açtı.

Share: