‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Güven Umumi Müdürlüğü eliyle FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 münasebetsiz gözaltına makbuz. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine pinhan aralarında dövizlerinde bulunduğu yüklü miktarda mülk ele geçirildi.

FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün güya devlet imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin üstelik olduğu 57 bed gözaltın alındı. Şüphelilerin eş, aksiyon yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek altın, 2 adet kelepçe ve 1 skor zer bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 liralık para bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis güçleri ekiplerince yatak odasındaki gardıropta yaptığı belirsiz bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, hoca ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin arkası sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: