Telefon bataryası bomba gibi patladı…O anlar kamerada

Telefon bataryası bomba kabil patladı…O anlar kamerada

Tamir üzere getirilen telefon hakeza patladı

KARABÜK – Karabük’te aynı telefon tamircisine, aksaklık için getirilen çökertme telefonunun, arka paneli çıkartılması sonrası bataryası bomba kabil patladı. O anlar ise işyerinin düzenlilik kamerası yoluyla saniye saniye kaydedildi.

Görüngü, Belen mahallesinde Beyaz Saray hanında bulunan elektronik ürünlerin tamirinin yapıldığı dükkanda meydana geldi. Telefon arızası için tamire getirilen ve peş paneli çıkarıldıktan sonraları masanın üstüne konulan telefonun bataryası çabucak patlayarak pattadak alev aldı. Bu tam arızalı ayrıksı tıpkı cep telefonu ile ilgilenen Gökhan Gündoğan ise alevlerin yükselmesiyle neye uğradığını şaşırdı. Yüzünü yanmaktan kurtaran Gündoğan, panikle kaçtıktan sonraları hoşgörüsüz gelerek alev alan çökertme telefonunu yere attıktan bilahare ayağı ile dükkanın dışına büyüklüğünde itti. Yaşanan o anlar ise işyerinin düzenlilik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İşyeri sahibi Gökhan Gündoğan, yaşanan olayda çok korktuğunu söyleyerek, “Eksantrik tıpkı telefonun temizliği üzere uğraşıyordum ve hangi olduysa telefon bir anda patladı. Kul korktum. Geçmiş tıpkı kaçtım sonra geldim. Baktım pil patlamış alıp yere attıp dışarıya pırlattım. Telefonlara dikkat girmek geçişsiz. Ben üstelik hastalık patladığını anlayamadım” dedi.

Share: