SELIM Parti’li Karahocagil: “Cumhurbaşkanı’mız ‘Enflasyon düşecek’ diyorsa düşecektir”

SELIM Öğür Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Şişkinlik düşecek’ diyorsa düşecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM’nin 1 Ekim’de, tarihinde ilk kez ayrımsız dönemde 6. yasama yılına başladığını anımsattı.

20 günde, 3 ayda, 6 ayda değişen hükümetlerden 6. teşri yılına girilen günlere gelindiğini vurgulayan Karahocagil, “6. yasama yılına girmemiz, kayda ayar benzeri başka Recep Tayyip Erdoğan başarısıdır.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Türkiye’nin itibarına saye düşürmeye çalışacak fitne faaliyetlerinin olabileceği uyarısında kâin Karahocagil, “Karşılarında dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Meclisi ile devletin parçalanmamış organlarının ve vatanperverlerin olduğunu unutmasınlar.” ifadesini kullandı.

Karahocagil, bire bir gazetecinin “Enflasyon rakamları açıklandı. Elbette değerlendiriyorsunuz?” sorusu üstüne, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Şişkinlik düşecek’ diyorsa düşecektir. Cumhurbaşkanı’mız nasıl faizin düşmanıysa biz üstelik o faizin düşmanıyız. Ben 40 almanak tıpkı esnafım, faizden çektiğimi ben bilirim. Faizin rezilliğini, faizin bu esnafı sülük üzere emdiğini bilen ve ruhlu biriyim. Cumhurbaşkanı’mızın ürem hakkındaki sözlerine katılıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: