Şarkışla’ya 200, Gürçayır’a 100 toplumsal ev yapılacak

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Toygar Oğuz, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesi kapsamında Şarkışla ilçesi ve Gürçayır beldesine TOKİ tarafından içtimai bölük yapılacağı müjdesini verdi.

Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimleri sonucunda Şarkışla’nın da içtimai göz listesinin içerisine karışma edildiğini söyledi.

Şarkışla’ya 200, Gürçayır’a bile 100 ev yapılacağını nâkil Oğuz, “Bu konutlar ev gelirli vatandaşlarımız amacıyla. Malumunuz daha önceleri birlikte 3 girişim adına içtimai göz niteliği olmayan konutlar yapılmıştı. Nedeniyle Şarkışla’mıza hükümetimizin göstermiş olduğu bu demet kıytırık takdire şayan. O yüzden bile ego, ilkin Cumhurbaşkanımız atılmak üzere bütün vekillerimize, bakanlarımıza, il ve kaza organizasyon başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Şarkışla’de elan ilk kentsel dönüşümle ilişik yapılan çalışmaların sürdüğünü bile dile getiren Oğuz, şunları kaydetti:

“TOKİ ile yürütmüş olduğumuz kentsel tahavvül projemiz var. Şarkışla’nın Dörtyol dediğimiz mevkisi girişinden başlayıp iki cepheli Nazik Cami’ye kadar olan bölümde ayrımsız kentsel yenileme projemiz bitmeme etmekte. Projeleri bitti, maliyetler ortaya çıkarıldı. Neticede son dönemde karşılık artışlarının haddinden fazla efdal olması nedeniyle elden TOKİ tarafından yapılabilmesi gibi değil. Bu projeye Çevre ve Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının eş çıkması lazım, bu yönde bile çalışmalarımız bitmeme ediyor. İnşallah bakanlığımız aracılığıyla bile bu projeyi gerçekleştireceğiz.”

Share: