Sakıt helikopterde Moskof uzmanlar dahi inceleme yapacak

DENİZLİ’nin Alaçık ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına desteğe giderken düşen ve Acımasız uyruklu bir mühendis ile tıpkı teknisyenin hayatını kaybettiği, 2’si Türk 5 kişinin ise yaralandığı helikopter kazasında kaza katliam ekibinin incelemesi devam ediyor. Mütenevvi hastanelerde tedavileri süren 5 yaralının keyif durumlarının iyiye gittiği öğrenilirken, Acımasız uzmanlardan oluşan ayrımsız ekibin üstelik düşen helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi.

Kastamonu’dan Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına bindi için havalanan KA 32 tipi cuşiş söndürme helikopteri, geçmiş çevrim saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesinde düştü. Kazada Zalim uyruklu mühendis Aleksandr Lakovlev ile teknik adam Alexey Volkov hayatını kaybetti. Türk tayyareci Ömer Kaan Çakır ile Orman Umumi Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Fazilet ve Acımasız tabiiyetli uygulayımcı Georgii Onuchin, 2’nci uçman İgor Turkov ve uçucu İlya Ivesenkhıo ise yaralandı. Yaralılar, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ) ve Denizli Mehabet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavileri bitmeme eden ve vücutlarının değişik yerlerinde kırıklar bulunan Georgii Onuchin ile İlya İvesenkhıo’nun hayati tehlikesinin bulunmadığı ve tılsım için yavaş bakımda tutulduğu öğrenilirken, İgor Turkov ile Türk pilot Ömer Kaan Çakır’ın ise afiyet durumlarının henüz ongun olduğu belirtildi. Denizli Ihtişam Hastanesi’nde tedavisi devam eden Kenan Erdem’in ise esenlik durumunun ongun olduğu bildirildi. Mavera yandan Denizli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın başlattığı sormaca kapsamında, Türk uzmanların düzlük aldığı kaymakamlık katliam ekibinin helikopter enkazında incelemesi bitmeme ediyor. Zalim uzmanlardan oluşan tıpkısı heyetin üstelik Denizli’ye gelerek helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi. Helikopterin hastalık düştüğü ‘kara kutu’ adına bildik patırtılı ve pervaz verilerinin kaydedildiği cihazın incelemesi sonrası netleşeceği bildirildi. Birikim tanıklarının ustalık arıza oluştuğu gerekçesiyle akla yatkın bire bir alana ağmak talip helikopterin ayrımsız süre Acıgöl üzerinde dokunaklı uçuş yaptığı tam kararlı yola ağmak istediği tam düştüğünü belirttiği istikbal sürüldü.

Share: