Mürtefi Öztunç, AKP’li Öçal’a “Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin Kardeşinin Çiftliğine Jandarmayı Gönderdi Diye Niteleyerek Sürgün Edildi” Dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yüksek Öztunç, cemaziyelevvel TBMM Genel Kurulu’nda AKP Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal’a “Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin kardeşinin çiftliğine Jandarmayı şikayet üzerine gönderdi diye niteleyerek sürgün edildi. Sekiz maaş hamile eşi vardı” dedi. Öçal ise Öztunç’a cevap verirken “Kaymakamı münasebet sürdürdüm? Ilçebay ne gitti? Kaymakam zat makamını ve gücünü kullanarak kişisel yarar çıkarmak… Belgeli tıpkı şekilde… Benim şahsımla ait bire bir özdek değil” diye konuştu. Öztunç ise “O ilçebay oradan zat iradesiyle gitmedi, çımbar edildi. Sürgün edildi adam sekiz aylık iki canlı eşiyle” karşılığını verdi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Kahramanmaraş Saylav Mualla Öztunç, güzeşte bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM Umumi Kurulu’nda; daha önce namına “sufleci” diyen AKP Kahramanmaraş Mebus Habibe Öçal’a karşılık verdi. Öztunç, şunları söyledi:

“Sayın Öçal, benimle ait, ben yokken ‘sufleci’ demiş. Sayın Öçal’ın takkadak Kahramanmaraş Milletvekili sıfatı vardır. Ne Kahramanmaraş onu tanır hangi o Kahramanmaraş’ı tanır; birincisi bu. İkincisi, Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin kardeşinin çiftliğine jandarmayı şikayet konusunda gönderdi diyerek filiz edildi. Sekiz maaş aylı eşi vardı, Denizli Acıpayam’a cımbar edildi, bunu söyledim; eyvah etti, hatalı etti.”

AKP’li Öçal ise şunları söyledi:

“Yüce Koca dedi kim, ‘Kaymakamı sürdürdü.’ Kaymakamı ne sürdürdüm? Hep hemşehrilerime ve… Kaymakam ne gitti? Ilçebay özlük makamını ve gücünü kullanarak ferdî kazanç keşfetmek; başkaca, keski içi konuşuyorum, köpeğinin abla, aşı, klinik parasını da fatura ederek kurumlara ödetmek… Bu belgeli; bakın, bu belgeli. Belgeli aynı şekilde… Benim şahsımla ilişkin benzeri özdek değil. Tüyü nakıs yetimin hakkını koruma gayeli açılan normal yollardan, bürokratik yollardan gitmiştir.

Ne kardeşimin çiftliği vardır hangi benim çiftliğim vardır. Mehabetli Satma’le ortaklaşa düzenledikleri dal düşünce oyununu ortaya koyarak Ilçebay, mensup olduğu meşrebe makul adına hakkımda kimi iddialar iftiralar ortaya koymuştur.”

Öçal’ın sözleri konusunda tekrar kürsüye gelen CHP’li Öztunç, şu yanıtı verdi:

“Bitmiş, bakın, o ilçebay oradan, bakın kendi iradesiyle gitmedi, filiz edildi, bunu tıpkısı Maraş de biliyor. YANLIŞSIZ Parti’nin Kahramanmaraş milletvekilleri buradaysa, ellerini vicdanlarına koysunlar, Ahmet Özdemir, Usta Ünal, Sezal, elinizi vicdanınıza kucak. Filiz edildi kayırıcı sekiz aylık hamile eşiyle. Şayet ego o kaymakamla hele konuştuysam, şayet yüzünü gördüysem Tanrı benim belamı versin, tanımam, etmem, bilmem. Vallahi üstelik tallahi de tanımıyorum rüfeka kaymakamı, hiç de görmedim. Bakın, diyor ki ‘Kardeşimin çiftliği namevcut.’ Var, Türkoğlu’nda. Türkoğlu Belediye Başkanı YANLIŞSIZ Partili Osman Görgülü, arayın dava Osman Aydın’a var mı namevcut mu? Var, var.

İki: Diyor kim, ‘Amerika’da -bilmem aha- ense hatır oyunları FETÖ’cülerin bilmem neyi.’ Hayatım boyunca Amerika’ya gitmedim, hayatım boyunca tek Fetullahçıyı görmedim, Fetullah Gülen’i görmedim, elini tutmadım, elini sıkmadım. Ki Amerika’ya gittiyse, ki dizinin dibinde oturduysa, ki Fetullah Gülen’e ağladıysa, ‘Dön gel, dön gel’ dediyse FETÖ’cü odur ve ne büyüklüğünde FETÖ’cü varsa üstelik Allah bin yol belasını versin.”

Share: