MOTOSİKLETLE YAKLAŞIP MERMI YAĞDIRAN ŞÜPHELİLER İLE AZMETTİRİCİLERİ YAKALANDI

KARAMAN’da sokakta revan Uca Deva’ın yanına motosiklet ile yaklaşıp, tabanca ile vurarak öldüren Nevzat Y., sürücü Melik Ö. ve olayın azmettiricileri olduğu öne sürülen Mualla E. ile Kağan G., 2 ilde planlı operasyon ile yakalandı.

Olay, 17 Teşrinisani haset saat 18.10 sıralarında İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana geldi. Sokakta revan Şanlı Derman’a, aynı motosikletten tabanca ile art arda üzücü açıldı. Yaralanan Mürtefi Umar, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olaya ilişkin emek başlatan polis güçleri, kaçan sürücünün Kağan Ö., tabanca ile dağ edenin dahi yanındaki Nevzat Y. olduğunu belirledi.

MERSİN VE KARAMAN’DA OPERASYON

Derinleştirilen çalışmada, Mürtefi E. ile Kağan G.’nin dahi olayın azmettiricileri olduğu belirleme edildi. Ekipler, Hakan Ö., Nevzat Y. ve Kağan G.’nin Mersin’e kaçtığını, Ulvi E.’nin ise Karaman’da olduğunu saptadı. Karaman ile Mersin’de yapılan baskınlarda 4 yabansı, gözaltına makbuz. Mersin’birlikte yakalanan şüpheliler, Karaman’a getirildi. 4 şüphelinin sorgusuna başlandı.

KAFE SALDIRISI ŞÜPHELİSİ BIRLIKTE YAKALANDI

Öte yandan Mersin’deki operasyonda, Karaman’da 6 kişinin yaralandığı kafe saldırısının çıban şüphelisi Mustafa Y. dahi yakalandı. 9 Ağustos’taki hamle sonrası kaçan Mustafa Y.’nin 3 ayrı dosyadan arandığı bildirildi. Mustafa Y.’nin, Kağan G. ve Nevzat Y. ile alay malay Toroslar ilçesinde benzeri evde saklandığı belirleme edildi. Mustafa Y.’nin dahi Karaman’a getirildiği belirtildi. İki ayrı olaya ilgilendiren soruşturma sürüyor.

Share: