Lüleburgaz’da Kurtuluşun 100’üncü Yılı Etkinlikleri İçin İlk Derinti

Lüleburgaz’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kent paydaşlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Şehremini Maksat Gerenli, “Bu yıl henüz da deme kazanan kurtuluş günümüzü şenlik havasında coşkuyla kutlayacağız” dedi.

8 Kasım Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri amacıyla evvel derinti, Lüleburgaz Yıldızları Eş Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Aralarında amme kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve dernek yöneticilerinin düz aldığı haddinden fazla sayıda murahhas LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda bire bir araya geldi. Lüleburgaz Belediyesi Hususi Tür Müdürü Ahmet Çokluk Sain’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Lüleburgaz Şehremini Uğur Gerenli riyaset yaparken, Belediye Komutan Yardımcısı Kemal Pektaş ve Ekin İşleri Başöğretmen Vekili Samet Para bile toplantıda hazır bulundu.

“BİZİ BİZ IŞLEYEN DEĞERLERİMİZE SIMSIKI SARILMAK”

Güruh öncesinde bodur tıpkı konuşma fail Başbuğ Gerenli, Lüleburgaz’bile arz haddinden fazla önemsedikleri şeyin geleceğe bu arada yürümek olduğunu söyledi. Başkan Gerenli, “Geleceğe yürürken de geçmişimizi çokça ongun farz etmek ve bizi tığ fail değerlerimize sıkı sıkıya ısınmak, ulusal bayramlarımız ve halas günümüz üzere haddinden fazla yüce” diye niteleyerek konuştu.

“KURTULUŞU FARKLI HAVAYA TAŞIYALIM”

Komutan Gerenli, Lüleburgaz’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Kasım’ın bu sene 100’üncü sene olmasının ayrı benzeri önem taşıdığını belirterek, “Lüleburgaz’ımızın kurtuluşunu farklı bire bir havaya sarmak istiyoruz. Lüleburgaz’ın karnavalı olsun istiyoruz. Lüleburgaz’a aidiyet duygusuyla ilgili çocuklarımızın, gençlerimizin yeryüzü çokça önemsediği ve farklılığın arttığı üste ve hassaten etkisinin Lüleburgaz’ın dışına, Trakya’ya ve Balkanlara yayılan tıpkı bölüm olsun istiyoruz. Bunun amacıyla uğraş ediyoruz” dedi.

STK’LAR DESTEĞE HAZIR

Başbuğ Gerenli’nin konuşmalarının arkası sıra toplantıya katılan STK temsilcilerine, 8 Kasım’birlikte yapılacak etkinliklere ilişkin önerileri soruldu. Çokça tehlikeli bağlam gösterildiği ve “STK’lar 8 Son Teşrin üzere desteğe hazır” mesajının verildiği toplantıda çok sayıda öneri masaya yatırıldı.

8 KASIM KOMİSYONU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Toplantının sonunda ise katılımcıların tamamen gönüllülük esasıyla içerisinde saha aldığı 8 Teşrinisani Komisyonu kuruldu. İlerleyen günlerde kurulacak ast komisyonlarla koordineli tıpkı şekilde çalışacak encümen, 100’üncü yılda yapılacak etkinliklere ilişik çalışmalarına ant kaybetmeden başladı.

Share: